Essen und Trinken – ćwiczenie interaktywne

Przyszedł czas na kolejny quiz sprawdzający wiedzę w języku niemieckim. Tym razem skupimy się na rzeczownikach oznaczających różne produkty żywnościowe. Naszym tematem jest więc „Essen und Trinken”. Waszym zadaniem jest podpisanie każdego z poniższych obrazków. Pamiętajcie o podaniu odpowiedniego rodzajnika określonego. Przy tym zadaniu nie ma limitu czasu.


Sprawdź swoją znajomość niemieckich słówek z różnych dziedzin. Wpisz pod obrazkiem odpowiedni rzeczownik wraz z rodzajnikiem. Powodzenia!


Tablica wyników: Was siehst du auf dem Bild?

max z 14 punktów
# Nazwa Dodany Punkty Wynik
Tabela ładuje się
Brak dostępnych danych

Foto: sxc.hu

Print Friendly
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Komentarze: 19
 1. ewa

  Zamiast sok pomarańczowy dałam sam sok, no i zamiast der Kuchen dałam die Torte, więcej nie pamiętam :D

  • Łukasz Tyczkowski

   Też dobrze, rodzajnik w „die Torte” się zgadza, gratuluję! Dodałem „die Torte” jako prawidłową odpowiedź.

   • ewa

    miło:)

 2. Magda

  Czy die Möhre to nie to samo co die Karotte? To sama sobie daje 13 na 14 punktów :)

  • Łukasz Tyczkowski

   Obydwa słówka są w porządku :) dodałem „die Möhre” jako prawidłową odpowiedź.

 3. ewa

  Niestety, test nie jest jednoznaczny! Więc nie jest dobry. Foto 1 – mięso – dałam das Rindfleisch – jak to nie??? Albo die Nudel – jak to nie? Wiem, że na obrazku jest wiele makaronów, ale to trzeba zaznaczyć w instrukcji, że np. zawsze wpisujemy l. pojedynczą lub że gdy na obrazku jest czegoś więcej, to dajemy l. mnogą! Albo der Orangensaft – jak to nie? Na obrazku jest właśnie ten sok! Jak mamy organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!

  • Łukasz Tyczkowski

   Dziękuję za przydatne wskazówki, ale uważam, że nie ma się czego unosić. Jeżeli uważasz, że nie warto robić takich ćwiczeń, to po prostu z nich nie korzystaj i będzie po Twoim problemie.

   Poza tym „das Rindfleisch” to „mięso wołowe”, a nie tylko „mięso”. „Der Orangensaft” jest prawidłową odpowiedzią, więc nie wiem, w czym był problem, sprawdzę to.

   Edit: Po wpisaniu „der Orangensaft” pokazuje mi, że odpowiedź jest „korrekt”, więc problem nie leży po stronie testu.

 4. ewa

  … ja się nie unoszę, miałam nadzieję, że konstruktywna krytyka jest w cenie, wszak prawdziwa cnota itd… Twoja rada, aby nie robić podobnych testów jest przysłowiowym strzałem we własną stopę, przecież m.in. po to jest ta strona! A’propos mięsa – to właśnie wołowina widnieje na obrazku! Jeśli ktoś jest konkretny, może mieć problemy, bo test nie jest jednoznaczny. Trochę dystansu do siebie i otwartości na innych, odklikuje „lubię to”, bo po prostu tego nie lubię :). Pozdrawiam!

  • Łukasz Tyczkowski

   „Jak mamy organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!” – to Twoje słowa :) więc nie ja doradziłem sobie, żeby takich testów nie robić, ale Ty to zrobiłaś. Te właśnie słowa odebrałem jako „unoszenie się”, ale mogłem się mylić, to było tylko moje odczucie. Na uwagi i konstruktywną krytykę jestem zawsze otwarty, bo sam czasem mogę nie zauważać pewnych rzeczy. Pozdrawiam!

 5. ewa

  „Jak ma my organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!” – szkoda, że zawsze rozumiemy po swojemu, to jest zdanie, które należy rozumieć: Organizujmy testy , przemyślane, merytorycznie dobre no i logiczne. Tylko tyle i aż tyle! Ale właśnie to jest najtrudniejsze :), pozdrawiam

 6. Martyna

  Coś nie śmiga. Próbowałam „wszystkimi” trzema przeglądarkami, ale po kliknięciu ‚Quiz starten’ zupełnie nic się nie dzieje, a w konsoli lecą błędy :(

  • Łukasz Tyczkowski

   Ja zauważyłem problemy na Windows 8.1, przeglądarka Google Chrome i Firefox). Na Windows 7 wszystko działa normalnie.

   Na jakim systemie pracujesz?

   • Martyna

    Rzeczywiście 8.1, ale teraz już działa. Przynajmniej na Chrome.

    • Łukasz Tyczkowski

     U mnie też już działa :) problemem była jedna z wtyczek, której nie wyłączyłam, mimo że była ona nieużywana. Dzięki za uwagi, bo sam nie zauważyłem tego problemu wcześniej.

 7. krzysztof

  ale ta Ewa jest upierdliwa,czepia się nie wiadomo czego

  • Grażyna

   zawsze się tacy znajdą, niestety..

 8. Servibilis

  Fajne, fajne, tylko bardzo łatwe :) Dla początkujących. Może następny test będzie z trochę bardziej zaawansowanym słownictwem? LG

 9. Beata Ignaczak

  Fajne,super zabawa plus nauka,chociaż rodzajniki to u mnie pięta achilesowa,pozdrawiam serdecznie :-)

 10. Rzepka

  wpisałam die Brühe a to była po prostu zupa.. ;)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge