Wyloguj się do życia, czyli projekt poruszający problem uzależnienia od Internetu

Czy wiedzieliście, że 18% nastolatków w Polsce w wieku 11-16 lat nie je albo nie śpi z powodu korzystania z Internetu? (dane wg EU Kids Online 2011). Między innymi z tego powodu ktoś wpadł na pomysł projektu „Wyloguj się do życia”, o którym usłyszałem dosłownie dzisiaj i postanowiłem wspomnieć o nim na blogu, chociaż nie jest on związany z językiem niemieckim. Grupą docelową projektu jest właściwie każdy, kto korzysta z Internetu. Ambasadorem projektu jest raper Wojtek „Sokół” Sosnowski.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z niekontrolowanego używania Internetu i komputera. Wszystko to sprzyja rozwojowi uzależnienia, a każde uzależnienie jest równie niebezpieczne i prowadzi do utraty relacji, osamotnienia, smutku. Projekt Wyloguj się do życia chce zwrócić uwagę jak największej liczby osób na zagrożenia wynikające z nieograniczonego korzystania z komputera i zachęcić do szukania zdrowej równowagi między światem wirtualnym a realnym. Nie trzeba przecież całkowicie rezygnować z Internetu, by mieć wolność wyboru.

Powstał też specjalny filmik promujący projekt, gdzie Sokół zachęca widzów do tytułowego „wylogowania”. Oglądnijcie, przemyślcie i podajcie dalej.
 

Zapraszam też do wzięcia udziału w ankiecie.

Ile czasu dziennie jesteś online?

 • nie liczę, ale bardzo dużo (26%, 102 Głosów)
 • ponad 4 godziny (21%, 81 Głosów)
 • 1-2 godziny (16%, 60 Głosów)
 • 2-3 godziny (15%, 58 Głosów)
 • 3-4 godziny (13%, 50 Głosów)
 • mniej niż godzinę (9%, 35 Głosów)

Głosujących razem: 386

Loading ... Loading ...

Wyloguj się do życia

Print Friendly
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Komentarze: 7
 1. Natan

  Pytanie trochę z innej beczki…gdzie się Pan nauczył niemickiego?

 2. Marcin

  Przekaz dla rodziców powinien być jasny – odganiać dziecko od komputera, gdy siedzi dłużej niż 3 godziny. Kiedyś mówiło się godzinę… dajmy im jeszcze 2 godziny na „naukę” i ściąganie rzeczy „do szkoły”. Nie można im w końcu całkowicie odpiąć okna na świat – trzeba tylko nauczyć ich umiaru.

  • Łukasz Tyczkowski

   Dokładnie o to chodzi w tej kampanii, chociaż jeżeli ktoś już jest uzależniony od Internetu, to jest już za późno na naukę umiaru, wtedy potrzebna jest terapia i całkowite odcięcie od sieci.

 3. Natan

  ‚klasa maturalna’ może być MATURKLASSE albo ABITURKLASSE? tak i tak poprawnie?

 4. Natan

  jaką książkę, skrypt itp może polecić Pan do nauki zarówno gramatyki jaki i leksyki dla studenta germanistyki?

  • Łukasz Tyczkowski

   Do gramatyki polecam np. Helbig Buscha, Dreyer Schmitta, Duden Band 4, gramatykę kontrastywną Engela. Sam się m. in. z tego uczyłem :) a do słownictwa? Czasopisma, gazety, książki, artykuły online i godziny spędzone ze słownikiem ;)

   ___
   Następnym razem staraj się dodawać komentarze na temat wpisu, pod którym piszesz, bo nie będę ich zatwierdzał.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge