👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Technologia Varia

Lina und Leo – darmowy kurs języka niemieckiego online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak powszechnie wiadomo, Internet jest niewyczerpanym źródłem informacji różnego typu i z różnych dziedzin życia. Każdy, dosłownie każdy, przy odrobinie chęci i umiejętności, może w tym gąszczu znaleźć coś dla siebie. Mi przypomniał się pewien kurs języka niemieckiego online, oferowany za darmo przez Instytut Goethego (Goethe-Institut).

Kurs ten jest kierowany przede wszystkim do osób zaczynających naukę języka niemieckiego (Grundstufe 1) i składa się z 15 jednostek lekcyjnych. Grupą docelową są tzw. self-learners, czyli osoby, które pragną uczyć się języka „na własną rękę”. Uczeń uczestniczy podczas kursu w wirtualnej wycieczce po Niemczech, towarzyszy mu studentka architektury, Lina, oraz papuga o imieniu Leo. Podczas wspomnianych piętnastu lekcji uczestnik kursu odwiedza po kolei 15 niemieckich miast (München, Garmisch, Würzburg, Berlin, Konstanz, Stuttgart, Freiburg, Bonn, Heidelbrg, Frankfurt, Weimar, Dresden, Düsseldorf, Rügen oraz Hamburg). Każda lekcja zaczyna się scenką wprowadzającą, odgrywającą się w jednym z nich, natomiast proponowane ćwiczenia online pozwalają na poznanie Niemiec jako kraju oraz języka niemieckiego.

Uczestnik kursu uczy się po pierwsze położenia miast na mapie Niemiec (Landeskunde), po drugie opanowuje podstawy niemieckiej wymowy, poznając tym samym zwroty i wyrażenia niezbędne w codziennej komunikacji. Ćwiczenia kursu koncentrują się także na gramatyce niemieckiej oraz na nauce słownictwa. Zaletą jest to, że użytkownik nie musi instalować na komputerze dodatkowego oprogramowania, jedynym wymogiem jest Java, ale to większość z nas ma już w standardzie :)

Poniżej załączam zrzut ekranu, jaki widzimy po uruchomieniu kursu:

Lina und Leo Online-Deutschkurs Goethe-Institut

Źródło grafiki:
//www2.goethe.de/z/50/linaleo/mainmen2.htm; z dn.: 18.01.2010

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz