👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Słownik tematyczny języka niemieckiego

Słownik tematyczny języka niemieckiegoWolny Słownik Tematyczny Języka Niemieckiego ASGARD, wersja 1.0, udostępniany na otwartych zasadach GNU (dowolne bezpłatne użytkowanie i rozpowszechnianie z możliwością zmiany zawartości pod warunkiem dołączenia źródeł).

Słownik składa się z 257 kategorii tematycznych i około 17 000 haseł, na tym blogu udostępniany jest w formie niezmienionej, nie był także poddany korekcie. Darmowy słownik tematyczny języka niemieckiego, słownictwo niemieckie podzielone na działy tematyczne, słownik niemiecki online.

użyte skróty: m – rodzaj męski, f – rodzaj żeński, n – rodzaj nijaki

Niniejszy słownik tematyczny powstawał na przestrzeni lat 2003-2007 jako inicjatywa społeczności internetowej miłośników języka niemieckiego skupionych wokół pewnego znanego (komercyjnego niestety) forum językowego. Tworzony był przez grupę idealistów-zapaleńców, wśród których największym wkładem wykazał się zacny jegomość o pseudonimie Mokotów (główny konsultant i korektor całości contentu.

Kategorie słownika tematycznego:

Odsłon: 441 080

komentarze 94

 1. Witam
  Bardzo dobrze zrobiony blog. Marzy mi się aby słownik tematyczny był z rodzajnikami. Uczę się sama ułatwiło by mi to naukę. Jeszcze jedno. Uważam że blog jest bardzo ciekawy i najlepiej prowadzony w całym internecie dlatego też pozwoliłam sobie głosować na niego w tym roku. Mam nadziej że Pan wygra.

 2. Witam,
  czy ma Pan może słowniczek tematyczny dotyczący transportu drogowego, chodzi o ciężarówki i kierowców, oraz słownictwo, jakim trzeba się posługiwać na firmach przy rozładunkach i załadunkach, itp.
  Pozdrawiam

 3. Zaczynam się uczyć i Pana blog bardzo mi w tym pomaga ..
  Pozdrawiam i dziękuję za Pana blog

 4. Dzień dobry,
  Czy zna Pan jakieś słowniki/ książki niemieckie do nauki słownictwa branżowego dla pedagogów, nauczycieli, pracowników socjalnych ?

Napisz komentarz