👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Słownictwo niemieckie Wort der Woche

das Monster – potwór – słówko tygodnia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

das Monster - potwór - słówko tygodniaAle ostatnio mam poślizg ze słówkiem tygodnia, zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Coś czuję, że to wszystko przez ten konkurs :) Tym razem przygotowywałem materiały na raty: najpierw wybór słówka, później znalezienie wymowy, następnie projekt grafiki no i na koniec opis, który właśnie czytacie :) Sam zauważyłem także, że skłaniam się ostatnio do anglicyzmów, a w sumie nie powinienem, bo niemiecki to niemiecki, a nie angielski. Jednak jak zapewne wielu z Was zaobserwowało, język angielski stał się nieodłącznym elementem języka niemieckiego, nie tylko potocznego. Więc dzisiaj das Monster – potwór, monstrum. I od razu nasuwa mi się wątpliwość: może to angielski zapożyczył to słówko z niemieckiego… Jak sądzicie?

Przykłady użycia w zdaniu:

  • Ein Monster bedroht unsere Stadt. – Potwór zagraża naszemu miastu. (chyba oglądam za dużo filmów :)
  • Das Buch erzählt von einem Monster. – Książka opowiada o pewnym potworze.

Wymowa słówka (czyta Jens z forvo.com):

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 3

  1. Wiem, że das Monster pochodzi chyba z trochę straszego wiekiem:)niemieckiego słówka das Monstrum ale skąd wywodzi sie tajemnicze:) das Monstrum?…

Napisz komentarz