👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki

Matura 2011 – język niemiecki – arkusze i odpowiedzi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Matura z niemieckiegoPoniżej prezentuję arkusze maturalne z języka niemieckiego oraz transkrypcję nagrań (poziom podstawowy). Wpis będzie aktualizowany o kolejne dokumenty z poziomu rozszerzonego. Zapraszam i zachęcam do dyskusji. podzielcie się wrażeniami. Było (nie)łatwo?

arrow Poziom podstawowy – pobierz arkusz

arrow Zobacz przykładowe odpowiedzi

arrow Poziom podstawowy – pobierz transkrypcję

arrow Poziom rozszerzony I – pobierz arkusz

arrow Poziom rozszerzony I – pobierz transkrypcję

arrow Poziom rozszerzony II – pobierz arkusz

arrow Język niemiecki w klasach dwujęzycznych – pobierz arkusz I

arrow Język niemiecki w klasach dwujęzycznych – pobierz transkrypcję I

arrow Język niemiecki w klasach dwujęzycznych – pobierz arkusz II

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 20

 1. A ja już po I części pisemnego rozszerzenia. Gramatyka wydawała mi się zbyt prosta. Opowiadanie do napisania to naturalnie banał.

   • Opowiadanie o rodzinnej wyprawie na zakupy, po których w domu pojawia się zwierzątko. Rozprawka natomiast nt. seriali telewizyjnych. A opis już zapomniałem.

    Ciekaw jestem za to części gramatycznej. Niby tylko 5 punktów, ale wstyd przed samym sobą byłoby zdobyć z nich 1 czy 2 ;) .

 2. Alles klar :) Jak nie zapomnisz to daj znać w komentarzu jak będziesz znał już wyniki. A ja właśnie zaktualizowałem wpis o arkusze z poziomu rozszerzonego, tylko na razie nie miałem czasu zagłębić się w szczegóły :)

 3. I cześć łatwa ale drugiej lepiej nie komentować. Dokopali naszemu rocznikowi i to nie chodzi tylko o niemiecki rozszerzony. i wogóle co za … wymyslił, żeby rozszerzenie pisac dopiero o 14:00? jestem ciekawa na ile ten arkusz napisałam

  • Myślisz że chcieli Wam dokopać? :) A jaki mieliby powód? Godzina jak godzina moim zdaniem, chociaż oczywiście mogłoby to być trochę wcześniej. Najważniejsze, że już jesteście po :)

 4. tegoroczna maturzystka Odpowiedz

  Jak będzie Pan miał wszystkie rodzaje arkuszy to proszę o powiadomienie mnie na meilu, ponieważ nigdzie nie mogę znaleść innego rodzaju arkusza a ja miałam nieco pomieszane odpowiedzi niż w tym podanym na portalach, przez co nie mogę sprawdzić odpowiedzi :) z góry dziękuje :)) pozdrawiam :)

    • Dotychczas jakoś na nie nie trafiłem, jak się pokażą, na pewno będą też tutaj. Niestety nie mam czasu zrobić testu samodzielnie, muszę wyręczać się innymi :]

     • CKE znowuż niespecjalnie spieszy się z ich publikacją…

     • Niestety, też nie dysponuję czasem, żeby samodzielnie rozwiązać test.

 5. Odbiegając nieco od tematu, ale przy okazji testów. Jest coś takiego jak Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, ale z tego co wiem mało kto to robi bo jest płatny itp. poza tym chyba papier z tego nie daje za wiele. Jednak gdy się jest początkującym to fajnie sprawdzić w ten sposób co się umie. Czy są jakieś darmowe testy z odpowiedziami adekwatne do takiego Start Deutsch 1? Albo nawet płatne, ale z odpowiedziami. :)

 6. Z pisemnego jestem w miarę zadowolona, choć mogło być lepiej. Nie wiem, jak ocenią mi gramatykę, bo moje przekształcenia różnią się od tych, które znalazłam w sieci po opublikowaniu arkuszy.

  Za to ustny zaliczyłam na 19 punktów, więc wstydu nie ma.

Napisz komentarz