👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Varia

Pokaż nam język – konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Pokaż nam język - konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnychPierwsza edycja konkursu „Pokaż nam język” została zorganizowana w 2001 r. dla uświetnienia obchodzonego wówczas Europejskiego Roku Języków, ogłoszonego przez Radę Europy. Formuła i charakter konkursu od razu zyskały uznanie i sympatię zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a grono zadowolonych uczestników z roku na rok się powiększa. Łącznie, w poprzednich jedenastu edycjach brało udział ponad 117 tys. osób. W ubiegłorocznej językowej rywalizacji wystartowało blisko 17 tys. uczniów z 485 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży znajomości języków obcych oraz zwiększanie ich kompetencji językowych. Konkurs jest także pretekstem do poszerzania wiedzy z zakresu historii, kultury, geografii krajów anglojęzycznych, francuskojęzycznych, niemieckojęzycznych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Czy lokalna duma = globalny podziw? Rzecz o promocji krajów i miast”.

Językowe rozgrywki składają się z czterech etapów. Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech części konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. Podczas półfinałów młodzież będzie odpowiadała na 100 pytań testowych. Uczestnicy finałów sprawdzą swoją wiedzę w debatach moderowanych. Najlepsi z najlepszych zmierzą się w Superfinale, podczas którego wygłoszą prezentacje na zadany wcześniej temat. Zarówno tematyka debat jak i prezentacji będą bezpośrednio nawiązywały do tematu przewodniego konkursu. Zwycięzców konkursu – w każdym w trzech języków – poznamy 13 kwietnia podczas Superfinału, który odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, w ubiegłorocznej językowej rywalizacji wystartowało blisko 17 tys. uczniów z 485 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Laureaci otrzymują indeks Wyższej Szkoły Bankowej wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów oraz nagrody rzeczowe.

Najbliższe ważne terminy:

  • Rejestracja Szkolnych Komisji Konkursu – od 13 lutego do 4 marca 2012
  • Rejestracja uczniów – od 5 do 12 marca 2012
  • Test ? etap szkolny – od 5 do 12 marca 2012

Organizatorami XII edycji konkursu „Pokaż nam język” są Wyższe Szkoły Bankowe. Więcej informacji: www.pokaznamjezyk.pl

Organizatorzy, uczestnicy, uczniowie, nauczyciele! Jeżeli macie informacje o ciekawych konkursach języka niemieckiego, podeślijcie mi je na maila. Wystarczy link, krótka wzmianka, ewentualne materiały prasowe będziecie mogli dosłać później.

 

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz