👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki Varia

Matura z niemieckiego 2015 – Vademecum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W związku z nową formułą egzaminu maturalnego Wydawnictwo LektorKlett przygotowało dla wszystkich zdających ciekawe Vademecum skupiające najważniejsze informacje o egzaminie maturalnym z języka niemieckiego od roku 2015. Z materiału dowiemy się, jakie zmiany zaszły w egzaminie, jak będzie wyglądał egzamin pisemny na poziomie podstawowym, rozszerzonymi i dwujęzycznym oraz egzamin ustny bez określania poziomu i na poziomie dwujęzycznym. Dla naszej wygody wszystkie zmiany w egzaminie maturalnym 2015 zostały zaznaczone kolorem czerwonym. Poza kryteriami oceniania wyników egzaminu, znajdziemy w Vademecum także przykładowe ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu słuchanego, pisanego, znajomość środków językowych oraz umiejętność redagowania wypowiedzi pisemnej.

Vademecum Egzamin maturalny z języka niemieckiego od 2015 r. to:

  • Kompleksowe źródło wiedzy na temat zmian w formule egzaminu maturalnego obowiązującej od 2015 roku
  • Zestawienie nowej formuły egzaminu z aktualnie obowiązującą w formie przejrzystych tabel
  • Liczne przykłady
  • Nieodzowna pomoc i wsparcie w przygotowaniu uczniów do matury

Zdający maturę z niemieckiego w 2015 roku powinni się z tym zapoznać.

To kto z Was zdaje maturę z niemieckiego w 2015?

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 3.00 (72%) - 1 głos

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. Po tych wakacjach idę do klasy maturalnej i zapewne, skoro tu jestem to znaczy, że chcę zdawać maturę rozszerzoną z języka niemieckiego. Bardzo dziękuję za Vademecum! Pozdrawiam, Karol.

  2. Poziom dwujęzyczny? Czyli znowu mocno się pozmieniało. Patrząc z czysto językowego punktu widzenia co oznacza „dwujęzyczny”? Więcej niż poziom podstawowy, więcej niż rozszerzony?
    Ta zmiana jakoś mnie nie przekonuje.

Napisz komentarz