👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gefällt mir!

Achmed Telefonspaß, czyli niemiecki na wesoło

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Poznajcie Achmeda. Achmed ma pewien problem, a mianowicie nie ma prądu. Nie ma prądu nie tylko w domu, ale też na całej ulicy. Na jakiej ulicy mieszka? W jakim mieście? Pani przyjmująca jego zgłoszenie też zadaje sobie to pytanie, gdyż język niemiecki w wykonaniu Achmeda nie należy do najbardziej poprawnych:

Des gut des mein name ahmet abide frage? Sie machen grade schraube in maeine fernseher dann machen bssst! Jetyz nizx mehr licht warum? In der ganzen wohnung kein licht mehr? Ganze haus nix ganze strasse nix dann machen bssssssssst.

Na szczęście cała rozmowa w świetny sposób wsparta jest obrazami. No to miłego słuchania i oglądania kolejnego materiału z serii Gefällt mir!

Co jeszcze zrozumieliście? :)

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (92%) - 1 głos

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. Hahaha :) Mało zrozumiałem (dopiero zaczynam się uczyć), ale komizm tej sytuacji rozwalił mnie na łopatki. Nie mogę się powstrzymać od śmiechu :D

Napisz komentarz