👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Technologia Varia

Feek.live – darmowe narzędzie do nauki języków obcych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Projekt został wyłączony

Ostatnio poznałem bardzo ciekawy i, co ważne, darmowy sposób na naukę różnych języków obcych (w tym oczywiście niemieckiego) przez internet. Narzędzie to nazywa się feek.live, a jego działanie opiera się na rozmowach na żywo z osobami z całego świata w specjalnie zaprojektowanych pokojach wideo. Aby z niego skorzystać, wystarczy komputer lub urządzenie przenośne (tablet, telefon) z dostępem do internetu. Zanim przejdę do opisania możliwości i najważniejszych cech feek.live, zapraszam do obejrzenia poniższego spotu.

Za pomocą feek.live możecie uczyć się aż 6 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego oraz polskiego. Można to robić w tzw. pokojach otwartych, do których dostęp mają wszyscy użytkownicy portalu, w pokojach tematycznych, gdzie rozmowy odbywają się na określone tematy lub w pokojach prywatnych, które wymagają zaproszenia od osoby, która dany pokój utworzyła. Spójrzmy, jak łatwo jest zacząć przygodę z feek.live.

Feek.live – jak zacząć?

 1. Zakładamy darmowe konto i logujemy się

Rejestracji konta można dokonać na stronie https://feek.live/signup. Pamiętajcie, że korzystanie z serwisu jest i zawsze będzie darmowe.

 1. Wybieramy rodzaj pokoju, w którym chcemy z kimś porozmawiać

Tutaj mamy do wyboru 3 opcje, o których wspominałem przed chwilą, a mianowicie:

 • wideo czaty otwarte

Pokoje otwarte pozwalają użytkownikom rozmawiać na żywo na ogólne tematy w wybranym języku obcym. Dostęp do nich mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu. Spotkacie tutaj nowe osoby z całego świata, poznacie ich historie i obyczaje krajów, z których pochodzą oraz przełamiecie bariery językowe.

 • wideo czaty tematyczne

Pokoje tematyczne są przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą rozmawiać z innymi na konkretne tematy, poznacie w nich osoby o podobnych zainteresowaniach i będziecie mogli podzielić się z nimi swoimi pasjami i wiedzą.

 • wideo czaty prywatne

W pokojach prywatnych możemy rozmawiać w wybranym języku z osobami z całego świata. Nawiązanie pierwszego kontaktu z innym użytkownikiem jest także możliwe dzięki czatom pisanym. Aby wysłać komuś wiadomość tekstową, wystarczy wejść na stronę https://feek.live/community i kliknąć ikonę czatu „zagaić”.

 1. Rozmawiamy z innymi i uczymy się przełamując bariery językowe!

Autorzy planują w przyszłości wprowadzić płatne pakiety, ale niech Was to nie przeraża, bo dostajecie możliwość korzystania z feek.live bez limitów czasowych, macie dostęp do pokojów tematycznych lub prywatnych, a cena będzie wynosiła maksymalnie ok. 45 groszy dla opcji Full. Za tyle kupujecie kajzerkę w markecie ;) Przy czym muszę podkreślić, że zawsze będziecie mieli możliwość pozostania przy darmowym koncie.

Feek.live dla korepetytorów

Feek.live ma też ofertę dla korepetytorów różnych języków obcych. Obecnie każdy korepetytor może zamieścić swoje ogłoszenie za darmo. Moje konto znajdziecie wpisując „Lukasz Tyczkowski” w wyszukiwarkę na stronie: https://feek.live/community.

Gdy już założycie swoje konto na feek.live, koniecznie uzupełnijcie profil o niezbędne informacje. Ustalacie tam swoje preferencje uczenia się (preferowany wiek, główny cel nauki, preferowane godziny nauki etc.), informujecie o swojej znajomości języków obcych czy zainteresowaniach. Pozwala to platformie na sprawne przyporządkowanie Was do konkretnego pokoju, w którym są jeszcze wolne miejsca.

Wróćmy na chwilę do omówienia wideo czatów na przykładzie pokoju otwartego. Mamy do niego dostęp z konta darmowego, więc każdy będzie mógł spróbować. Nawigacja jest bardzo prosta i intuicyjna, ale wytłumaczę, jak to zrobić.

Feek.live – poradnik

Aby wejść do pokoju otwartego i uczyć się 1 z 6 języków obcych, logujemy się na swoje konto i klikamy przycisk Start pod opcją Wideo czaty otwarte.

Następnie wybieramy język, jakiego chcemy się uczyć.

Kolejnym krokiem jest wybór zaawansowania językowego (A – poziom podstawowy, B – poziom średniozaawansowany lub C – poziom zaawansowany).

Najtrudniejsze mamy za sobą :) teraz pozostaje kliknąć Rozpocznij rozmowę, aby dołączyć do pokoju, w którym są wolne miejsca.

Kilkakrotnie wspomniałem o wolnych miejscach w pokoju. Na szczęście twórcy feek.live ograniczyli ilość osób w pokoju do 4. Dzięki temu łatwiej jest prowadzić konwersację, zachowany jest ład dyskusji, nie ma chaosu i przekrzykiwania się. Duży plus! Nie oznacza to oczywiście, że tylko 4 osoby mogą rozmawiać w 1 typie pokoju (np. niemiecki dla początkujących czy angielski dla zaawansowanych), gdyż dla każdego nowego uczestnika tworzony jest automatycznie nowy pokój, jeżeli w innych nie ma już wolnych miejsc. Tak więc dla każdego znajdzie się miejsce.

Aha, jest jeden, mały minus. Użytkownicy urządzeń od Apple nie będą mogli skorzystać z feek.live, gdyż system iOS nie wpiera technologii WebRTC, na której opiera się platforma.

Chyba przedstawiłem Wam tym wpisem najważniejsze funkcje platformy, pozostało założyć konto i korzystać.

W rozmowie ze mną założyciele Robert, Michał i Mirek podkreślali, że stworzyli miejsce dla wszystkich sympatyków języków obcych i są świadomi, że od aktywności użytkowników zależy kierunek i tempo rozwoju platformy feek.live. Prosili mnie, abym przekazał Wam następującą wiadomość:

Zachęcamy każdego z was do korzystania i polecenia innym strony feek.live. Do zobaczenia w pokojach wideo!

Co sądzicie o feek.live? Macie tam już swoje konto i uczycie się w pokojach wideo?

Artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.56 (90%) - 9 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 10

 1. Czegoś takiego szukałam ;) jutro w wolnej chwili wypróbuję, może ktoś będzie miał ochotę pogadać ;) pozdrawiam :-)

 2. Czy feek.live ma nawigację po polsku…? Nie mam z kim prowadzić konwersacji po niemiecku…pozdrawiam

 3. …zarejestrowałam się, potwierdziłam mailem…i dalej nic nie mogę zrobić. Po wprowadzeniu podstawowych danych i kliknięciu: Zapisz…cofa mnie cały czas do zaloguj i ponownie do wpisania podstawowych danych…i tak w kółko…jest na to jakaś rada…?

   • Też tak miałem. Rzecz polega na tym, że po rejestracji administratorzy portalu potrzebują trochę czasu na utworzenie konta. Gdy konto jest już utworzone, w prawym górnym rogu wyświetla się przycisk „zaloguj się”.
    Nie ma już formatki z wpisywaniem nazwy,, hasła itp. Czas od zarejestrowania do utworzenia konta, około 10 godzin.

    pozdrawiam
    Janusz

 4. Ja już korzystałam z różnego rodzaju programów ale żaden jednak nie spełniał moich oczekiwań. Trzeba przetestować to nowe cudo o którym piszesz.

 5. Zalogowałam się , tyle tylko , że w pokoju jestem sama i nie mam z kim rozmawiać :( Dlaczego ?

Napisz komentarz