👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Suwałki Technologia Varia

Studia online w Suwałkach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele wskazuje na to, że już od października tego roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach umożliwi studia przez internet. Czyżby e-learning miał przekroczyć w końcu progi Suwałk?

Ta forma uczenia się/studiowania jest według mnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą :) bądź też nie mogą dojechać na uczelnię. Dlatego też jej wprowadzenie bardzo mnie cieszy, nie ze względu na mnie, gdyż studia mam już za sobą, ale głównie dlatego, że jest to pewien krok na przód, jest to rozwój, którego potrzeba każdej uczelni. Na początku oferta e-learningowa ma obejmować jeden kierunek na instytucie humanistyczno-ekonomicznym, ale miejmy nadzieję, że  zostanie ona wkrótce poszerzona. Zastanawia mnie jeszcze, jaka platforma zostanie użyta na PWSZ-ecie, skorzystają ze sprawdzonych metod czy będą szukali alternatyw?

Rektor PWSZ, Jerzy Sikorski, wypowiadał się w Radiu 5 na temat studiowania online:

Warto jeszcze zauważyć, że studia online nie są w Polsce czymś nowym. W ofercie mają to liczne uniwersytety, np.: Polski Uniwersytet Wirtualny, Polish Open University, Wirtualna Akademia Zarządzania Personelem czy Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. to prawda, trzeba unowocześniać uczelnię. Jednak wydaje sie to mało prawdopodobne. Dopiero raczkuje wirtualny dziekanat, nie wiadomo czy „wypali”, a co dopiero studia on line. Za malo w tej uczelni ludzi mających pojecie o nowoczesności, za malo tez determinacji i prawidłowej organizacji pracy.

    • Oczywiście że na początku mogą być potknięcia i niedociągnięcia, jednak należy iść do przodu. Kadra na pewno będzie wymagała szkoleń, prezentacji itp. Studenci powinni jednak przyjąc to jako coś naturalnego, w końcu chyba znaczna większość z nich korzysta z Internetu na co dzień. Teraz pojęcia o nowoczesności jest może za mało, ale z czasem wszystko powinno się zmienić, na lepsze oczywiście :)

Napisz komentarz