Język niemiecki Landeskunde - realioznawstwo Varia

Konkurs na najlepszą prezentację o kraju związkowym Niemiec

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Uwaga Deutschliebhaber, dzisiaj rusza nowy konkurs o niemieckich krajach związkowych!

Na początek o sponsorach…

WSiP Europa
Szkoła Językowa Paroli
Uczę Niemieckiego na Facebooku

Teraz o nagrodach:

1. miejsce – „Eine kleine Landeskunde der deutschsprachigen Länder”, „Maturalne ABC” lub „Gimnazjalne ABC” (do wyboru), plansza „Landeskunde für Deutschland”, dwustronna mapa świata (w niemieckiej wersji językowej, do zawieszenia na ścianę), 1 egzemplarz czasopisma „fluter”

2. miejsce – „Eine kleine Landeskunde der deutschsprachigen Länder”, „Maturalne ABC” lub „Gimnazjalne ABC” (do wyboru), dwustronna mapa świat (w niemieckiej wersji językowej, do zawieszenia na ścianę)

3. miejsce – „Eine kleine Landeskunde der deutschsprachigen Länder”, dwustronna mapa świata (w niemieckiej wersji językowej, do zawieszenia na ścianę)

nagrody

AKTUALIZACJA! ACHTUNG! ACHTUNG! :)

Są już Wasze nagrody, a razem z nimi niespodzianka: do każdego miejsca (1, 2, 3) dołożę jeszcze alles klar. Grammatik od WSiPu! Łapcie pozostałe landy i dajcie znać innym! Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwość, zapraszam do komentarzy, odpowiem na wszystkie pytania.

Regulamin konkursu

 • celem konkursu jest szerzenie wiedzy o geografii, historii i kulturze niemieckiej poprzez prezentację poszczególnych krajów związkowych w Niemczech (Bundesländer)
 • prezentacja musi być przygotowana w języku niemieckim i posiadać formę elektroniczną
 • prezentację można przygotować w formie dokumentu MS Word, w pliku pdf, w formie prezentacji PowerPoint lub prezi, w formie filmu lub innej, im bardziej wyszukany i ciekawy sposób przekazu, tym lepiej; możecie także łączyć ze sobą różne formy
 • prezentację należy oznaczyć następującą informacją: Biorę udział w konkursie na//blog.tyczkowski.com
 • oznaczenie musi być widoczne, bez względu na formę nadesłanej prezentacji
 • warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie się poprzez formularz kontaktowy, w temacie należy napisać, jaki Bundesland chcesz zaprezentować, zostanie on wtedy wykreślony z listy dostępnych, w treści wiadomości podaj swoje dane kontaktowe niezbędne do wzięcia udziału w konkursie: imię i nazwisko, adres, numer telefonu (dane będą wykorzystane jedynie do kontaktu z Tobą oraz do wysłania nagrody)
 • po nadesłaniu 16 zgłoszeń (obowiązuje kolejność, z jaką dostanę je na skrzynkę mailową) jest 14 dni na przygotowanie prezentacji (licząc od momentu nadesłania wszystkich zgłoszeń)
 • wysyłając prezentację zgadzacie się na opublikowanie jej na łamach tego bloga, strony www.paroli.pl oraz serwisów niezbędnych do jej umieszczenia (np. YouTube, slideshare itp.)
 • po upływie 14 dni nadesłane prezentacje zostaną opublikowane i udostępnione na blogu (może to potrwać do 7 dni) i będą oceniane przez 30 kolejnych dni przez czytelników bloga, ja nie będę tego robił, chociaż oczywiście zapoznam się z treścią każdej z nich, więc postarajcie się czymś zaskoczyć innych, pokazać coś, na co nikt inny nie wpadnie
 • z jednego adresu IP głosować można co 8 godzin
 • wygra osoba, której prezentacja otrzyma najwięcej głosów, dajcie więc znać rodzinie i znajomym, piszcie na forach i portalach społecznościowych, że bierzecie udział w konkursie, podając link do wpisu z opublikowanymi prezentacjami (link otrzymacie po wpłynięciu wszystkich zgłoszeń)
 • sposób promowania i proszenia o głosy jest dowolny, pamiętajcie jednak, żeby nie spamować
 • nagrodę może otrzymać tylko osoba mieszkająca w Polsce lub osoba, która poda polski adres do wysyłki nagrody
 • konkurs rozpoczniemy jedynie wtedy, gdy chęć uczestnictwa zgłosi 16 osób (każda osoba na jeden Land), jeżeli w ciągu 14 dni lista nie zostanie zapełniona, termin nadsyłania zgłoszeń zostanie odpowiednio przedłużony
 • jedna osoba może zgłosić chęć udziału w konkursie tylko raz, wybierając do zaprezentowania jeden kraj związkowy
 • na koniec: korzystajcie jedynie z własnych materiałów lub takich, które można kopiować z Internetu, szanujcie prawa autorskie innych, gdyż w razie ich złamania to Wy jesteście odpowiedzialni jako autorzy
 • zgłaszając chęć udziału w konkursie akceptujesz wszystkie powyższe warunki

Do wyboru macie następujące kraje związkowe Niemiec:

 1. Badenia-Wirtembergia (Baden-Württemberg) – Nikoletta K.
 2. Bawaria (Bayern) – Klaudia Ch.
 3. Berlin – Beata B. (Mielec)
 4. Brandenburgia (Brandenburg) – Ewa W. (Rumia)
 5. Brema (Bremen) – Justyna Ł. (Włocławek)
 6. Dolna Saksonia (Niedersachsen) – Maciej O.
 7. Hamburg – Natalia K. (Warszawa)
 8. Hesja (Hessen) – Patrycja G.
 9. Meklemburgia-Pomorze Przednie (Mecklenburg-Vorpommern) – Edyta Z.
 10. Nadrenia Północna-Westfalia (Nordrhein-Westfalen) – Bartosz K.
 11. Nadrenia-Palatynat (Rheinland-Pfalz) – Aleksandra P.
 12. Saara (Saarland) – Jakub G.
 13. Saksonia (Sachsen) – Karolina K. (Sosnowiec)
 14. Saksonia-Anhalt (Sachsen-Anhalt) – Paulina H. (Pielgrzymowice)
 15. Szlezwik-Holsztyn (Schleswig-Holstein) – Katarzyna B. (Raczki)
 16. Turyngia (Thüringen) – Grzegorz F.

Zgłoszenia wysyłajcie używając tego formularza. Także przez ten formularz możecie zadawać wszelkie pytania w razie wątpliwości. Poza tym zapraszam do dyskusji na Facebooka :)

POWODZENIA :)

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 19

 1. Jednej ważnej informacji chyba nie uwzględniono w regulanimie: gotowe prezentacje oczywiście należy przesyłać drogą mailową? jeżeli tak, to jaki jest adres?

  • Słuszna uwaga, jednak wolę nie podawać maila (SPAM i inne przypadłości). Każda osoba otrzyma ode mnie wiadomość z adresem, na który trzeba przesyłać materiały.

   • Ach tak, zapomniałam przecież, że prace będzie można nadsyłać dopiero po 16 zgłoszeniach :) Przed chwilą sobie przypomniałam ;)

    • Już puściłem maila z informacją, prace można wysyłać wcześniej, ale nie ma takiej konieczności, natomiast po otrzymaniu wszystkich ruszamy z głosowaniem, żeby było sprawiedliwie :)

 2. Hej:) A ok. ilu slajdów powinna zawierać taka prezentacja multimedialna o kraju związkowym?

  • Długość dowolna :) należy jedynie wziąć pod uwagę to, że to będzie głosowanie czytelników, więc dobrze by było się postarać i ich czymś zaskoczyć. Długość prezentacji to sprawa drugorzędna.

 3. Mam pytanie, czy w prezentacji konkursowej trzeba podać na koniec źródła, z których się korzystało?

  Napisałeś „korzystajcie jedynie z własnych materiałów lub takich, które można kopiować z Internetu”, a co ze zdjęciami lub filmikami z you tube?
  Pozdrawiam:)

  • Zależy od licencji, na jakiej jest udostępniany dany materiał, przy filmikach z youtube nie jest wymagane źródło.
   Chociaż myślę, że podanie wszystkich źródeł to nie jest wielki problem :)

 4. Temat konkursu fajny- zawsze można poszerzyć swoja wiedzę o Niemczech i pewnie wziełabym udział, ale nagrody, szczerze mówiąc- do niczego. Zwykłe podręczniki szkolne,z których na co dzień korzystamy w szkole, szkoda mojego czasu, ale życzę powodzenia innym;

  • Dziękuję w imieniu „innych” :)
   Nagrody…hmmm trudno o tym dyskutować, udział wezmą po prostu osoby, którym te książki się przydadzą :)
   Pozdrawiam

 5. No nikt nie chce sie skusic na Rh-Pf?
  Taki piekny bundesland!
  Cochem, Bernkastel-Kues, Trier, Moselstrecke, Weinberge, Fasching, Pfalz, Hunsrück, Speyer, die ältesten Städte Deutschlands, römische Baudenkmäler und und und.
  Konkurs bardzo fajny. Ale sie nie zglaszam, bo nie chce mi sie robic zadnej prezentacji ;p
  Ale ow land polecam z calego serca :)))

  lg

Napisz komentarz