👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gramatyka niemiecka Język niemiecki Słownictwo niemieckie Varia

Nowy konkurs na blogu o języku niemieckim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawnictwo Cztery GłowyJak obiecywałem jakiś czas temu, ogłaszam dzisiaj kolejny konkurs na blogu. W pierwszym mogliście wygrać zestawy książek, zwyciężały osoby, które otrzymały najwięcej głosów na swoje prezentacje multimedialne o krajach związkowych Niemiec. Tym razem zadanie będzie polegało na czymś innym, ale zanim wszystko wyjaśnię, chciałbym przedstawić sponsora nagród. Bawimy się dzięki Wydawnictwu CZTERY GŁOWY, które zafundowało Wam zestawy fiszek (www.fiszki.pl). OK, czyli już wiecie jakie są nagrody, dokładnie będzie to wyglądało następująco:

1. miejsce2. miejsce3. miejsce4. miejsce

Aktualizacja 16.07.2011

Przedłużam czas, w którym można się zgłaszać do konkursu do czwartku 21.07.2011 ze względu na niewystarczającą ilość dotychczasowych zgłoszeń. 21.07. zamykam możliwość zgłoszeń bez względu na to czy będzie komplet (21 osób), czy też nie.

1. miejsce

FISZKI – j. niemiecki – Starter
FISZKI – j. niemiecki – Słownictwo 1
FISZKI – j. niemiecki – Słownictwo 2
FISZKI – j. niemiecki – Czasowniki A

2. miejsce

FISZKI – j. niemiecki – Starter
FISZKI – j. niemiecki – Słownictwo 1
FISZKI – j. niemiecki – Czasowniki A

3. miejsce

FISZKI – j. niemiecki – Starter
FISZKI – j. niemiecki – Słownictwo 1

4. miejsce – wyróżnienie

FISZKI – j. niemiecki – Biznes

Fiszki

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Należy się po pierwsze zgłosić. Wystarczy w tym celu napisać komentarz do tego wpisu, podając swoje prawidłowe dane w polach „Imię” oraz „Mail”. W treści komentarza należy wpisać kategorię/pytanie, które się wybiera. Można wybrać tylko jedną kategorię. Aby rozpocząć konkurs, potrzebuję po 7 zgłoszeń do następujących kategorii/pytań (decyduje kolejność komentarzy, tylko pierwszych 7 biorę pod uwagę przy każdym pytaniu):

 1. Jak efektywnie uczyć się niemieckich słówek?brak miejsc
 2. Jak efektywnie uczyć się niemieckiej gramatyki?
 3. Jak efektywnie uczyć się języka niemieckiego w ogóle? (ogólne wskazówki)brak miejsc

Proste, prawda? Należy napisać taki niby-poradnik (w języku polskim, forma dowolna) i podać konkretne przykłady z Waszego doświadczenia. Może to być wsparte zdjęciami, skanami, materiałem wideo, czymkolwiek, co pokaże, że stosujecie daną metodę nauki. Pamiętajcie, że nadesłane materiały powinny być pomocne innym czytelnikom, bo to oni będą je oceniać i tym samym wybierać zwycięzców :)

AKTUALIZACJA!

Poradnik może mieć formę dokumentu Word, z dołączonymi zdjęciami, skanami, grafikami. Dodatkowe materiały możecie także dosłać oddzielnie. Może to być także prezentacja multimedialna np. z nagranym opisem audio, może to być filmik itp. Nie chcę Was ograniczać w wyborze formy, dajcie upust fantazji ;) Najważniejsze jest to, żeby inni uczący się języka niemieckiego potrafili z Waszego poradnika wyciągnąć jak najwięcej!

Krótka część formalna – regulamin:

 1. Na zgłoszenia czekam do 15 lipca 2011 roku.
 2. Po otrzymaniu po 7 zgłoszeń do każdego z pytań zamykamy listę uczestników.
 3. Jeżeli do 15 lipca 2011 roku nie zgłosi się odpowiednia liczba osób, termin nadsyłania zgłoszeń zostanie wydłużony.
 4. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń jest 10 dni na przygotowanie swojego poradnika. Osoby, które zgłosiły się wcześniej, mogą oczywiście już pracować nad swoimi materiałami.
 5. Gotowy poradnik należy wysłać na adres mailowy: niemiecki24 [malpa] gmail [kropka] com – [małpa] i [kropka] muszą być oczywiście zamienione na swoje odpowiedniki ;)
 6. Po otrzymaniu wszystkich 21 prac zostaną one opublikowane na łamach bloga //blog.tyczkowski.com i rozpocznie się głosowanie.
 7. Głosować może każdy, także uczestnicy, co 8 godzin (z jednego adresu IP).
 8. Głosowanie potrwa 30 dni.
 9. Po zakończeniu głosowania wyniki zostaną ogłoszone na blogu //blog.tyczkowski.com
 10. Nagrody otrzymają 3 osoby, które uzyskają najwyższą liczbę głosów oraz 1 osoba z pozostałych, która wykaże się szczególną kreatywnością, ale nie trafi do pierwszej trójki.
 11. Wysyłając prace konkursowe, zapewniacie, że są one Waszą własnością i akceptujecie powyższy regulamin. Zezwalacie także na ich opublikowanie na blogu //blog.tyczkowski.com i //www.paroli.pl/category/blog/ oraz w serwisach niezbędnych przy konwersji przed publikacją (np. Scribd, Spoti, YouTube itp.)

Pytania można zadawać w komentarzach. Do dzieła!

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 66

 1. A to dziwne, bo tenj komentarz Puliny nie był u mnie widoczny. Zatem:
  Jak efektywnie uczyć się języka niemieckiego w ogóle?

  • Komentarze są moderowane, dlatego :) Pojawiają się po zatwierdzeniu, ale w kolejności dodania. Musiałaś komentować coś wcześniej, dlatego ominęła Cię moderacja.
   Myślę, że wybrana przez Ciebie kategoria też jest w porządku, powodzenia!

 2. Rozumiem, rozumiem. :)
  Z tej kategorii też się cieszę – jest duże pole do popisu. :)

 3. Coraz więcej tu reklam i sponsorowanych konkursów, to już nie taki blog jak kiedyś…

  • Reklamy? No cóż, to z nich utrzymuję domenę i hosting, więc uważam to za coś normalnego, że są. Konkursy? Jak najbardziej są i zapewne będą, póki będą sponsorzy nagród. Ja z tego nie mam nic, żadnego dochodu czy nagród, książek, po prostu zero. Więc wszystko, co dostanę od sponsora jest przekazywane Wam, więc chyba nie ma na co narzekać.

   • Ja uważam, że konkursy to świetna rzecz, bo dają możliwość wykazania się czymś, zachęcają do sensownej nauki, dodatkowo kształcą innych (np. oglądających i/lub oceniających prace konkursowe). W ogóle uaktywniają blog, napełniają go życiem także innych osób, czynią go znacznie bardziej interaktywnym…
    A OPRÓCZ tego Łukasz publikuje różne różności jak i dawniej to robił.
    Super sprawa.

    • O! To jest konkret! Bo w sumie prace konkursowe są PRZEDE WSZYSTKIM dla innych, nie dla mnie. Ja tam sobie doczytam coś, zaspokajając raczej swoją ciekawość, ale „das übergreifende Ziel” to pomoc innym (chodzi mi tutaj o moje wpisy i o Wasze komentarze/prace konkursowe).
     Dzięki Agnieszka ;)

     okej, ale jest ktoś chętny do pozostałych kategorii? Dajcie znać znajomym, wujkom, ciociom, babciom, dziadkom i psu z podwórka ;)

  • Blog jest świetny!! A konkursy to super sposób na zmotywowanie uczniów do aktywności, moi uczniowie biorą chętnie w nich udział, dzięki czemu mogą nie tylko coś wygrać, ale również urozmaicić swoją naukę języka niemieckiego, blog Łukasza jest świetną odskocznią od szkolnego uczenia się języka niemieckiego – każdy znajdzie tu coś dla siebie, a gra w wisielca jest niezłym materiałem dydaktycznym urozmaicającym lekcje języka niemieckiego w szkole… w ogóle nie rozumiem tego „focha” …

 4. Otóż to! Uważam, ze nie ma na co narzekać.

  A cóż to? Do gramatyki nikt się nie zgłasza?
  Zglaszajcie się, zgłaszajcie…ponieważ ja też z niecierpliwością czekam na te wskazówki dotyczące nauki niemieckiego od strony gramatycznej. :)

 5. Diese Website ist genial! Ich bin eigentlich mit einem Sprachführer von Eton Institut Deutsch zu lernen, und ich habe sehr viel gelernt! Ich werde auch die Nutzung dieser Website. Vielen Dank! Vielleicht kann ich nach Deutschland gehen und spricht fließend Deutsch:)

 6. Fajny konkurs. Brawo! Życzę wszystkim startującym szczęścia.

  A tym, co już się chcą uczyć w systemie Leitnera (= fiszkowym) oraz tym, którym szczęście ewentualnie nie dopisze, polecam naukę na stronie http://www.flashcardmachine.com/p/perlinski —> nie trzeba się nawet rejestrować —> wystarczy zaznaczyć dany zbiór leksykalny (początkujący zaczynają od „Grundstufe Deutsch” lub „250 Sätze”) i rozpocząć naukę (fiszkowo lub quizowo jak kto woli). Jest tam dobrych kilkanaście tysięcy par leksykalnych, z polskimi tłumaczeniami zazwyczaj.

  Miłej zabawy/nauki. :)

Napisz komentarz