👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Edutainment - nauka poprzez zabawę Gramatyka niemiecka Język niemiecki Technologia

grimm grammar – gramatyka niemiecka online za darmo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

grimm grammar - gramatyka niemiecka online za darmoTrafiłem w tym tygodniu na bardzo ciekawą i naprawdę porządnie opracowaną stronę, na której w całkiem przyjemny sposób możecie uczyć się niemieckiej gramatyki. Strona ta to grimm grammar, przygotowano ją na jednym z uniwersytetów w Teksasie, dlatego też niech nie zdziwi Was fakt, że język niemiecki miesza się tam z angielskim. Na angielski tłumaczone są wszystkie słówka i zdania, więc do bezproblemowej nawigacji potrzebna będzie też znajomość tego drugiego języka.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego strona ?zasłużyła? sobie na oddzielny artykuł, a nie została dołączona do jakiegoś innego artykułu jako sam link albo dlaczego nie poprzestałem na opublikowaniu odnośnika na FB. Powód jest jeden: strona odróżnia się od innych, tradycyjnych baz wiedzy o niemieckiej gramatyce. Jak sama nazwa wskazuje, podstawą do jej stworzenia były baśnie braci Grimm, np.: ?Kopciuszek?, ?Królewna Śnieżka? czy ?Czerwony Kapturek?. Postaci te wracają w nowej odsłonie, aby pomóc w nauce niemieckiej gramatyki. Dzięki nim będziecie mogli doszlifować swoją wiedzę z następujących zagadnień:

 • rzeczowniki,
 • przypadki,
 • spójniki,
 • czasowniki,
 • rodzajniki,
 • przymiotniki i przysłówki,
 • itd.

Do czystej teorii dołączone są oczywiście przykłady użycia oraz, co bardzo ważne, nagrania słówek, odmian i całych zdań. Po przeanalizowaniu teorii macie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy za pomocą interaktywnych ćwiczeń online. Wszystko uzupełnione jest o rysunki ze wspomnianych wcześniej baśni (patrz niżej), co sprawia, że praca nad materiałem jest jeszcze bardziej przyjemna. Takie kompleksowe opracowanie każdego tematu pozwala na jego lepsze zapamiętanie, zresztą sprawdźcie sami. Widać, że ktoś włożył sporo pracy i serca w przygotowanie tego wszystkiego, dodatkowo udostępnił to zupełnie za darmo na licencji CC BY-NC-ND 3.0, żeby uczący się z całego świata mogli szlifować swoje umiejętności. Hut ab!

Apfel

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 4

 1. Łukasz,
  dziękuję Ci za ten wpis!
  Strona jest naprawdę godna polecenia, co zamierzam uczynić i „sprzedam” ją moim uczniom i kursantom.

 2. weszłam tam żeby poczytać jakąś bajeczkę , ale niestety ktoś kto ie zna angielskiego nie bedzie umiała się tam poruszać, klikałam we wszytsko ale tylko gramatyka mi wychodziła.

  • Zgadza się, wspominam o tym wyżej: „Na angielski tłumaczone są wszystkie słówka i zdania, więc do bezproblemowej nawigacji potrzebna będzie też znajomość tego drugiego języka.”

Napisz komentarz