👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały

EXTRA Deutsch – sitcom do nauki niemieckiego online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli macie nieraz dosyć książek, ćwiczeń i tradycyjnych materiałów do nauki niemieckiego, to dzisiejszy wpis może Wam przypaść do gustu. Chciałbym polecić ciekawy sitcom po niemiecku (komedia sytuacyjna) pod tytułem „extr@”, gdzie główne role grają Sascha, Anna, Nic i Sam. Sascha i Anna mieszkają w jednym mieszkaniu. Nic, ich sąsiad, zakochał się w Saschy, ta jednak nie jest nim zupełnie zainteresowana. Za to Anna, która jest raczej nieśmiała, uważa Nica za niezłą partię, ten jednak zdaje się jej nie zauważać. Życie trójki znajomych staje się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy pojawia się w nim Amerykanin Sam. Zobaczcie sami. Sitcom posiada napisy w języku niemieckim, co znacznie ułatwia zrozumienie tego, co mówią jego bohaterzy.

Kilka słów o nich (via planet-schule.de):

Nic

Nic ist der Nachbar von Sascha und Anna, aber er verbringt sein Leben in ihrer Wohnung. Er war auf der Schauspielschule und will als Schauspieler arbeiten. Nic liebt Frauen, und die Nummer eins auf seiner Liste ist Sascha.

Anna

Anna teilt eine Wohnung mit Sascha. Sie ist Studentin und will Tierärztin werden. Sie hat einen Hund namens Louis und sie ist in Nic verliebt.

Sascha

Sascha teilt eine Wohnung mit Anna. Sie ist sehr sportlich. Sie war die Brieffreundin von Sam. Sascha hat viele Liebhaber gehabt, doch jetzt ist sie in Sam verliebt.

Sam

Sam ist Amerikaner. Vor sieben Jahren war er ein Brieffreund von Sascha. Er ist in Deutschland um deutsch zu lernen. Seine Familie ist sehr reich, aber niemand weiß das – mit Ausnahme von Nic.

Do serii polecam zestaw ćwiczeń, które znajdziecie na stronie planet-schule. Jak Wam się podoba taki sposób na urozmaicenie nauki? Znacie podobne filmiki po niemiecku?

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 3.67 (76%) - 3 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 9

  1. Super sposób na naukę! :) Można poznać prawidłową wymowę, ale też jednocześnie uczyć się pisowni. Mój nauczyciel niemieckiego wciąż namawiał nas do oglądania dużej ilości programów niemieckich właśnie w takim celu, żeby się „osłuchać” z tym „twardym” językiem.

  2. Witam! Sitcom bardzo mi się podobał, niestety już obejrzałam wszystkie odcinki :( Czy zna Pan może więcej tego typu filmików? Byłabym wdzięczna za linki, to naprawdę pomaga w nauce :) Pozdrawiam.

  3. Uwielbiam te filmiki, nie tylko ucze sie z nich niemieckiego ale tez dobrze sie bawie. Po jakims czasie zauwazylam, ze lubie po prostu bohaterow :)

  4. Świetny film. Ściągnąłem sobie całą serię na dysk i jeszcze na tablecie nagrałem. Teraz jadąc nawet w podróży mogę oglądać i słuchać:-). A napisy rzeczywiście bardzo ułatwiły mi zrozumienie tego co jest mówione.
    A jeżeli chodzi o ściąganie plików z YouTube nie trzeba nic instalować – polecam stronę http://www.clipconverter.cc/pl/. Sam z niej korzystam. Wystarczy z YouTube skopiować ścieżkę dostępu do filmu, wkleić w pole „Link do filmiku”. Następnie wybierasz format wideo w jakim chcesz nagrać film (do wyboru MP4, 3GP, AVI lub MOV), potem przycisk Dalej. Następnie wybierasz jakość filmu i na dole naciskasz przycisk „Start”. Chwilę czekasz aż film się skonwertuje i pokaże się pole pod tytułem „Zwykłe”, które naciskasz. Plik zaczyna się pobierać. Zawsze też wyskakuje strona z reklamą, którą zamykasz po prostu. I to cała filozofia.

Napisz komentarz