👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gramatyka niemiecka Język niemiecki Prace pisemne Varia

DUDEN – Briefe gut und richtig schreiben! – pdf

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie tak dawno pisałem o tym, że ktoś chyba przez nieuwagę zamieścił i udostępnił w sieci DUDEN Band 4 – Die Grammatik w formacie pdf. Dzisiaj wpadłem na kolejne znalezisko. Tym razem jest to książka Briefe gut und richtig schreiben! (Ratgeber für richtiges und modernes Schreiben; 4., überarbeitete und erweiterte Auflage; Bearbeitet von der Dudenredaktion), także w formacie pdf do ściągnięcia. Nie wiem już, czy mam się cieszyć, czy może martwić, że takie rzeczy są do znalezienia na stronach i blogach. Co innego typowo nielegalne źródła, jak np. sieci p2p czy strony typu chomikuj.pl itp. Tam nikt nie martwi się o prawa autorskie, czego oczywiście nie pochwalam. Pomijając wszystkie zmartwienia, warto mieć taką pozycję u siebie. Książka jest poradnikiem poprawnego i nowoczesnego pisania listów po niemiecku, ale także wiadomości e-mail, gratulacji, kondolencji, podań i protokołów w języku niemieckim. Pozycja zawiera przykładowe teksty w języku niemieckim.

>> Pobierz/Download <<

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (92%) - 1 głos

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 9

 1. Bardzo dobrze,że pojawił się ten tekst,bo zaczynałem interesować się podręcznikami nakierowanymi na korenspodencję.Teraz sprawdzę w jaki sposób tworzyć listy firmowe.

 2. Wielkie dzięki za link! Czy oprócz Gramatyki i poradnika pisania listów znalazłeś coś jeszcze od Dudena?
  Jaki podręcznik polecasz do ćwiczenia korespondencji?

  • Gern geschehen! Korespondencję ćwiczyłem sam i ze swoimi uczniami bez podręczników, więc nic konkretnego nie jestem w stanie polecić. Ale w wielu podręcznikach znajdziesz przykładowe polecenia oraz przydatne zwroty dla różnych form pisemnych.

 3. Naprawdę świetny blog, gratulacje i życzę dużo wytrwałości w dalszym prowadzeniu. Szczególnie przydały mi się wykopane gdzieś w Internecie PDFy, z taką pomocą napisanie krótkiego listu okazało się naprawdę łatwe. Pozdrawiam

 4. Cieszę się, że trafiłam na tego bloga, jest świetny! Ślicznie dziękuję autorowi za bardzo przydatne materiały :)

 5. Fantastyczna pomoc. Nie mogę też uwierzyć, że to profesjonalny PDF i to ponad 900 stron!
  Bardzo dziękuję i proszę o jeszcze takie perełki.. Przygotowuję się do egzaminu C1 i ta pomoc spadła mi z nieba:)
  Dziękuję i pozdrawiam!

Napisz komentarz