👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Landeskunde - realioznawstwo Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały

Filmy dokumentalne po niemiecku: Polen entdecken!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Telewizja ARTE wyemitowała ostatnio trzy 43-minutowe odcinki filmu dokumentalnego pt.: ?Polen entdecken!? Wszystko oczywiście w HD, standard 16:9. Jak już sama nazwa wskazuje, traktują one o Polsce i zachęcają do dokładniejszego poznania naszego kraju. Podróż po najróżniejszych zakątkach Polski może okazać się interesująca nie tylko dla obcokrajowców, ale także dla nas, więc zachęcam do obejrzenia całego materiału. Ogromnym plusem dla Was, uczących się, jest to, że całość jest po niemiecku. A tutaj już raczej nie muszę tłumaczyć, jaką wartość ma tego typu autentyczny materiał wideo.

Polen entdecken! (1/3)

Vom Riesengebirge bis zu den Karpaten

Polen ist das unbekannte Land im Herzen Europas. Im Spannungsfeld zwischen Tradition und Moderne, ländlicher Idylle und Aufbruchswillen präsentiert sich das heutige Polen in der dreiteiligen Dokureihe. Die erste Folge beginnt ganz oben: Die rund 1.600 Meter hohe Schneekoppe im Riesengebirge ist einer der windigsten Orte Europas…

 

Polen entdecken! (2/3)

Vom Stettiner Haff bis zu den Sümpfen der Biebrza

Im Spannungsfeld zwischen Tradition und Moderne, ländlicher Idylle und Aufbruchswillen präsentiert sich das heutige Polen in der dreiteiligen Dokureihe. In dieser Folge: Polen ist ein Land der Kontraste. Gleich neben der futuristischen Neustadt von Stettin lebt im Naturpark Stettiner Haff die größte Herde der Koniks, der kleinen polnischen Wildpferde.

 

Polen entdecken! (3/3)

Von Masuren bis zu den Ostseestränden

Im Spannungsfeld zwischen Tradition und Moderne, ländlicher Idylle und Aufbruchswillen präsentiert sich das heutige Polen in der dreiteiligen Dokureihe. In dieser Folge: Die Polen bezeichnen Masuren als ein Naturwunder. Tausende Inseln und Buchten – ein Paradies.

 

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 17

 1. Mam pytanie do fachowca, czy zna Pan jakieś jeszcze inne filmiki po niemiecku dla uczących się? Strony gdzie można je znaleźć? Proszę o jakąś podpowiedź.

 2. Bardzo fajne filmy, polecam kazdemu kto chce podszkolic jezyk niemiecki! Pozdrawiam i dziekuje za linki do filmow!

 3. Hm, chciałem sobie obejrzeć i posłuchać, co mówią o moim mieście, ale dokument chyba nie jest dostępny on-line. :( Szkoda…
  PS. linki podesłane przez autora bloga chyba już nie działają. :P

 4. Niestety widzę tylko trailery, a linki z komentarza nie działają, a chętnie bym te filmy obejrzał

  • Masz rację, linki, które podałem wcześniej w komentarzu, już są nieaktywne, zmienione zostały też same filmy, ale to już nie moja wina, zmiany dokonano na stronach arte. Zaraz się temu przyjrzę.

   edit: Niestety na chwilę obecną filmy nie są nawet dostępne na stronie nadawcy, jeżeli tylko coś się zmieni, to zaktualizuję wszystko u siebie.

 5. Ładnie to wszystko na zdjęciach wygląda. W rzeczywistości trochę gorzej. Ciekawe czy kogoś w Niemczech zachęcą te filmy do wizyty w Polsce. Niemcy o Polsce wiedzą mało pomimo, że sąsiadujemy. Jak pracowałem w Irlandii i miałem Niemiecką menagerkę to o Polsce tylko wiedziała, że jest to kraj katolicki.

Napisz komentarz