👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Landeskunde - realioznawstwo Technologia

Alumniportal Deutschland – portal społecznościowy dla miłośników języka niemieckiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Alumniportal Deutschland jest portalem społecznościowym stworzonym przez rząd niemiecki. Organizacjami partnerskimi odpowiedzialnymi za współtworzenie projektu są Instytut Goethego, Fundacja im. Alexandra von Humboldta, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD), Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej (GIZ) oraz Centrum Migracji Międzynarodowej i Rozwoju (CIM/ZAV). Główną grupę docelową portalu stanowią tzn. Deutschland-Alumni, czyli osoby z całego świata, które studiowały, prowadziły badania naukowe lub pracowały w Niemczech. Nie jest to jednak grupa zamknięta. Nawet jeśli nie byłeś jeszcze w Niemczech, możesz zarejestrować się na portalu. Ze względu na dostępność także w języku angielskim oraz szereg ofert nauki języka, jest on popularny również wśród osób zaczynających dopiero przygodę z niemieckim. Społeczność internetowa przekroczyła już 100.000 użytkowników pochodzących z ponad 180 krajów. Twórcy Alumniportalu przykładają dużą wagę do ochrony danych osobowych. Wszystkie informacje podawane podczas rejestracji oraz po zalogowaniu na profil pozostają pod kontrolą użytkowników.

Alumniportal Deutschland – Die Netzwerk-Story

Zarejestrowane osoby mogą za pośrednictwem portalu nawiązywać kontakty nie tylko z innymi użytkownikami z całego świata, lecz także z przedsiębiorstwami i organizacjami, które stanowią drugą grupę docelową portalu. Alumniportal tworzy swego rodzaju łącznik między przedsiębiorstwami chcącymi skorzystać z doświadczeń i umiejętności Deutschland-Alumni a potencjalnymi pracownikami. Na portalu znaleźć można oferty pracy z całego świata, od pracy wakacyjnej w restauracji aż po pracę naukową na uczelni.

Deutschland Quiz 2014Dla polskich użytkowników stworzono grupę o nazwie Alumni Polen/Polska, która umożliwia dyskusję na forum w języku polskim i niemieckim, zawiera informuje o nadchodzących spotkaniach, konferencjach i seminariach poświęconych tematyce polsko-niemieckiej oraz ofertach stypendialnych w Niemczech. Cyklicznie organizowane tam konkursy z atrakcyjnymi nagrodami mają na celu popularyzację języka i kultury niemieckiej w Polsce. W najnowszym konkursie pt. Deutschland-Quiz 2014 wygrać można roczne prenumeraty czasopisma Deutsch Aktuell.

WebinariaDużym zainteresowaniem na portalu cieszą się webinaria, czyli seminaria internetowe. Podczas webinariów omawiane są aktualne tematy społeczno-polityczne oraz zagadnienia z zakresu nauki, gospodarki, szkolnictwa, kultury i zarządzania. Alumniportal zaprasza na webinaria jako referentów zarówno profesorów, ekspertów i osobistości z polityki i gospodarki, jak również zainteresowanych alumnów i tworzy wirtualne miejsce na międzynarodową otwartą dyskusję. Większość z sesji webinariowych jest nagrywana, a nagrania dostępne są w grupach tematycznych.

MagazinW zakładce Magazin, najważniejszej części redakcyjnej portalu, znaleźć można m.in. informacje o stypendiach w Niemczech, teksty o kulturze niemieckiej oraz interaktywne ćwiczenia językowe (ćwiczenia leksykalne, kursy językowe online, testy poziomujące). Użytkownicy otrzymują cotygodniowy newsletter zawierający porady ekspertów, informacje na temat Niemiec oraz zaproszenia na wybrane wydarzenia. Osoby zainteresowane językiem niemieckim zamówić mogą dodatkowo codzienny newsletter o nazwie Verstehen Sie Deutsch?, który w formie quizu sprawdza znajomość niemieckich słówek i zwrotów.

Zarejestruj się bezpłatnie i zostań członkiem pierwszego tego rodzaju portalu społecznościowego! Masz pytania? Napisz!

Karol Gliszczyński
Multiplikator Alumniportal Deutschland w Polsce

k.gliszczynski@alumniportal-deutschland.org
www.alumniportal-deutschland.org

Alumniportal Deutschland

Artykuł sponsorowany
Foto: EU Social / CC BY-NC-SA

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. Witam. Czy korzystanie z strony alumniportal jest w 100% darmowe ? Nie ma żadnych opłat ukrytych?

    • Nie ma żadnych opłat, na stronie portalu czytamy:

      Das Alumniportal ist kostenlos und richtet sich an Deutschland-Alumni, das heißt Menschen aus aller Welt, die in Deutschland studiert, geforscht oder gearbeitet haben. Aber auch Menschen, die an einer deutschen Einrichtung im Ausland aus- oder weitergebildet wurden, sind eingeladen sich als Alumni im Alumniportal Deutschland kostenlos anzumelden.

Napisz komentarz