👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gefällt mir! Język niemiecki Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały

Prominente im Gespräch – Typisch deutsch – seria wywiadów po niemiecku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj chciałbym polecić Wam serię wywiadów po niemiecku, których moderatorem jest Hajo Schumacher, dziennikarz, politolog i psycholog. Audycja ?Typisch deutsch? ruszyła w kwietniu 2008 roku i od tamtego czasu pokazuje nam, jak Niemcy myślą i co czują. W każdym z cotygodniowych wywiadów moderator rozmawia z ciekawymi gośćmi o życiu w Niemczech. Materiałów do rozmów dostarczają krótkie filmy na tematy, które obecnie są w Niemczech najważniejsze. Podczas każdego wywiadu pada oczywiście pytanie: Was ist eigentlich „Typisch deutsch”? Dotychczas gośćmi programu byli m.in.: Claus Hipp, Paul Maar, Matthias Politycki, Rolf Sachs, DJ Westbam, Alfred Ritter, Rolf Zuckowski czy Julia Hummer.

Serię polecam osobom na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym. Co lepsze, na oficjalnej stronie programu macie dostęp do wszystkich dotychczasowych odcinków i możecie je ściągnąć na dysk komputera.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (95%) - 2 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. trochę za długie, te 30 minut – ciężko uwagę na tyle czasu skupić.
    te pięciominutowe podcasty lepsze

Napisz komentarz