👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Varia

Rozwijaj się z Capgemini Polska – wywiad z pracownikiem BPO

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zapraszam Was dzisiaj do przeczytania wywiadu z panią Ewą Bajerek z Capgemini Business Process Outsourcing. Dowiecie się kilku ciekawych rzeczy o jednej z największych firm outsourcingowych na świecie i poznacie miejsce, gdzie można także znaleźć pracę z językiem niemieckim.


Łukasz Tyczkowski: Zacznijmy od krótkiej prezentacji firmy. Czym zajmujecie się Państwo w Capgemini? Jakie są Państwa cele?

Ewa Bajerek - Capgemini
Ewa Bajerek – Capgemini

Capgemini Polska: Capgemini działa obecnie w 44 krajach, zatrudnia łącznie ok. 140000 pracowników i jest tym samym jedną z największych firm świadczących usługi w zakresie outsourcingu, konsultingu oraz technologii informatycznych. Sam zespół w Polsce liczy ponad 6000 osób. Biura rozlokowane są w największych miastach: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Poznaniu. Capgemini wspiera swoich klientów w osiągnięciu większej konkurencyjności dzięki wykorzystaniu nowych technologii. Nasze doświadczenie pozwala na przygotowanie klientów do sprawnych reakcji na obecnym rynku.

ŁT: Jedną z filozofii firmy jest hasło ?Kapitałem są ludzie?. Czy może Pani rozwinąć tę myśl?

CP: Nasza firma zarządzana jest w nowoczesny sposób, gdzie największą wartością jest człowiek i jego predyspozycje. Dzięki innowacyjnemu spojrzeniu na pracowników, Capgemini stara się angażować ich oferując szeroki zakres szkoleń rozwijający  liczne zdolności i umiejętności. Dla miłośników ruchu organizowane są zajęcia sportowe, aktorstwa ? projekt teatr, a dla pasjonatów lingwistyki kursy języków obcych. Ja osobiście oprócz standardowych zadań w pracy, wykorzystuję swoją pasję do nauczania prowadząc kursy z języka niemieckiego oraz szkolenia  dla pracowników jak i studentów na uczelniach wyższych.

ŁT: Jak najkrócej można wyjaśnić naszym czytelnikom  hasło ?outsourcing?? Dla niektórych może to brzmieć obco.

CP: Outsourcing jest skrótem od trzech słów: outside-resource-using i oznacza korzystanie z zewnętrznych źródeł tzn. przekazywaniu do realizacji projektów czy procesów firmie zewnętrznej, która jako profesjonalista wykonana je lepiej, taniej oraz wydajniej.

Capgemini Kraków

ŁT: Capgemini posiada własny Kodeks Etyki. Jakie są jego najważniejsze elementy?

CP:  Kodeks etyki firmy Cagemini podzielony został na pięć filarów: Ludzie ich zdrowie oraz bezpieczeństwo. Prowadzenie Biznesu, którego podstawą są uczciwa konkurencja oraz polityka antykorupcyjna. Relacje Biznesowe oznaczają bliską współpraca z klientami, partnerami i dostawcami. Własność Grupy i Firm Trzecich to między innymi ochrona własności intelektualnej  i informacji poufnych. Odpowiedzialność społeczna jest dla nas bodźcem do angażowania się w życie lokalnych społeczności .

ŁT: Co w Capgemini mogą znaleźć dla siebie osoby znające np. język niemiecki?

CP: Nasza firma przygotowała specjalny program rozwojowy dla osób ze znajomością języka niemieckiego: CLIC?kaj po niemiecku! W trakcie dwumiesięcznej nauki języka niemieckiego przez wykwalifikowanych lektorów, osoby te mają możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku,  poznania naszej firmy, poszczególnych działów, a po zakończeniu praktyki oferowane jest im zatrudnienie w jednym z niemieckojęzycznych projektów.

ŁT: Oferty pracy są jednak kierowane głównie do osób z szeroko rozumianej branży biznesowej oraz IT, zgadza się?

CP: Dokładnie tak! Capgemini oferuje szeroki wachlarz możliwości w branży biznesowej m. in.: procesy finansowo ? księgowe, bankowość, obsługa klienta, outsourcing funkcji HR oraz IT m. in.: doradztwo i wdrożenia IT, usługi związane z przetwarzaniem w chmurze, service desk oraz zdalne zarządzanie infrastrukturą.

Capgemini - współpraca

ŁT: Załóżmy, że chciałbym poznać Capgemini ?od kuchni? i sprawdzić, czy dobrze czułbym się jako pracownik takiej firmy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

CP: Specjalnie dla takich osób organizujemy tzw. dni otwarte. Jeden dzień spędzony w Capgemini ? to liczne prezentacje, rozmowy z pracownikami i managerami, wycieczka po naszych biurach, poznanie zespołów BPO i IS. A na zakończenie każde pytanie naszych gości z pewnością nie pozostanie bez odpowiedzi. Taka właśnie forma daje pogląd na styl i rodzaj pracy w firmie o międzynarodowym charakterze.

ŁT: Jak w kilku zdaniach mogłaby Pani zachęcić czytelników bloga do wysłania swojej aplikacji do Capgemini? Jakie są zalety pracy w Państwa firmie?

CP:  Capgemini to firma, która wie, że zadowolony pracownik i jego wiedza są podstawą sukcesu. Liczne szkolenia dostępne dla każdego, możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności językowych zapewniają nam ciągły rozwój.  Firma zapewnia prywatną opiekę medyczną , dodatkowe ubezpieczenie na życie oraz benefity w systemie kafeteryjnym. Pracownicy mogą liczyć na stabilność zatrudnienia, umowę o pracę, pełen zakres świadczeń socjalnych oraz przyjazną, koleżeńską atmosferę w zespole młodych ludzi.

ŁT: Dziękuję za rozmowę.

Artykuł sponsorowany
Zdjęcia: _Davo_/CC BY-NC-SA; stevekeiretsu/CC BY-NC; claudiolobos/CC BY

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 3.00 (65%) - 4 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz