👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Varia

Niemiecki naprawę dla Ciebie – wyniki konkursu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Po długim weekendzie czas ogłosić wyniki naszego konkursu. Pod recenzją zamieściliście łącznie 47 komentarzy, z czego kilka z nich nie było komentarzami konkursowymi, a sam wpis odnotował w czasie trwania konkursu ok. 3500 odsłon. Zacznijmy od odpowiedzi, które zostaną nagrodzone książkami, później przejdziemy do kolejnych nagród. Przyznam, że miałem ogromny problem z wyborem TYLKO czterech odpowiedzi, bo moim zdaniem na nagrody zasługuje co najmniej połowa uczestników, ale niestety musiałem się na coś zdecydować. Ważnym kryterium wyboru było zaangażowanie uczestnika, czyli m.in. długość i sensowność wypowiedzi, poza tym liczyła się oczywiście pomysłowość w układaniu hasła.

Oto wypowiedzi, których autorzy otrzymają po 1 egzemplarzu książki Niemiecki naprawdę dla Ciebie:

?NIEMIECKI TU NIEMIECKI TAM, NIEMIECKI ZAWSZE W GŁOWIE MAM?

Warto uczyć się każdego języka. Języki obce poszerzają nasze horyzonty, pozwalają poznać obcą kulturę, są pomocne podczas zagranicznych wycieczek, ale tak naprawdę możemy się z nimi zetknąć nawet na ulicy.
Dlaczego niemiecki?
Dlatego, że Niemcy są naszymi sąsiadami, warto znać chociaż podstawowe słowa w tym języku ze względu na ?bliskość? tego kraju.
Dlatego, że jest kilka bardzo pięknych krajów niemieckiego obszaru językowego, do których chętnie wyjeżdżamy.
Dlatego, że nauka urozmaica nasze życie. Szczególnie nauka tak bogatego języka jakim jest język niemiecki.
Dlatego, że nasza rodzina, znajomi, przyjaciele żyją w Niemczech, warto znać język chcąc ich odwiedzić.
I wreszcie dlatego, że TEN JĘZYK JEST PIĘKNY! Nie rozumiem ludzi, którym nie podoba się niemiecki. Jest to cudowny język, miód dla moich uszu i warg. Uwielbiam go,pierwszy na mojej liście do nauki.

Justyna

Dzień dobry :)
1. Hasło: Nie marnuj wolnego czasu, ucz się języka niemieckiego zawczasu.
2. Odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?
W każdym dniu i o każdej porze
znajomość języka niemieckiego nam pomoże.
Zaraz przekonacie się sami,
jak wiele mu zawdzięczamy.
Gdy po świecie chcę podróżować,
nie muszę już głowy w piach chować.
Bez problemu się komunikuję
i na czasie tym samym zyskuję.
Nie potrzebuję przewodnika czy tłumacza,
potwierdza to fakt, że nauka się opłaca.
Doskonale radzę sobie w obcym kraju
i nie stoję bezradnie na dróg skraju.
Dumnie chodzę z podniesioną głową
i śmiało podążam za przygodą wciąż nową,
w której język niemiecki odgrywa wielką rolę,
uczmy się go więc wszędzie, nie tylko w szkole. ;)

Dorota Laskowska

Jak dobrze mieć sąsiada, on pomoże i zagada, lecz zrozumieć go wpierw musisz, na niemiecki daj się skusić!

Wiadomo, Niemcy to nasi sąsiedzi, więc naprawdę warto zadbać o dobre kontakty, tak jak to funkcjonuje w życiu codziennym. Czy nie jest nam miło kiedy sąsiadka z klatki naprzeciwko jest dla nas sympatyczna, życzliwa i ponadto uczynna? Uważam że tak samo powinno to działać w szerszym kontekście ? między państwami. Być może jest to nieco idealistyczna i utopijna wizja ale jednak warto do niej dążyć. Myślę, że nie tylko w gestii głów państwa jest utrzymanie dobrych stosunków międzynarodowych. To także zadanie każdego obywatela. Polak odwiedzając niemieckiego sąsiada może ocieplić wizerunek swojego kraju pokazując że jest otwarty na sąsiada, interesuje się jego językiem, kulturą, szanuje je i stara się lepiej poznać. Wtedy obie strony mogą liczyć na wzajemny szacunek i wszelkie wsparcie. Korzyści mogą płynąć w obie strony. A my od Niemców naprawdę możemy wiele dobrego się nauczyć :) Poza tym język niemiecki to nie tylko Niemcy więc jeszcze większy kawałek świata może stać nam się przychylniejszy : )

Daria

Niemiecki ? Sag einfach ja!

Dlaczego warto uczyc sie niemieckiego? Powodow jest wiele ale przedstawie powod ktory poznalem w przeciagu ostatnoch 4 godzin. Jestem w delegacji w niemczech na firmowym spotkaniu z ludzmi z roznych zakatkow niemieckojezycznych krajow (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Na wieczornym spotkaniu przy piwie zostalem pochwalony przez Simona z Salzburga ze dobrze mowie po Niemiecku a Andreas z Frankfurtu w pierwszej chwili myslal ze przyjechalem z Basel z innymi kolegami bo w barowym zamieszaniu nie wyslyszal moich brakow. Bylem dumny z siebie. Mysle ze dla takich momentow warto uczyc sie niemieckiego:-)

Michał

Szkoła Języków Obcych PAROLI

A oto dwie wypowiedzi, których autorzy otrzymają voucher o wartości 100 zł* na kurs języka niemieckiego online z lektorem w Szkole Paroli:

1. NieMiecki ? Nie Miej oporów. SPRÓBUJ!

2. Wiele osób często boi się w ogóle zacząć uczyć tego języka, uważając go za trudny, albo po prostu nieprzydatny. Z mojego doświadczenia nic się nie potwierdziło ;) Po pierwsze ? nie wiem czy to moja specyfika, ale uważam iemiecki za dość schematyczny język, dzięki temu łatwo się go przyswaja. Rzeczywiście, trzeba było spędzić trochę czasu po szkole nad listą czasowników nieregularnych, ale z czasem zaczęło się to wszystko ładnie rymować i pamiętam to dziś! A czy nieprzydatny? W życiu! Niejednokrotnie będąc w Krakowie spotkałam Niemców którzy ?wyskoczyli sobie na weekend do Polski? (cóż to dla nich ;)) Poza tym w obecnych czasach pracodawca już nie potrzebuje ludzi znających język angielski, gdyż jestem on na tyle powszechny, że zna go większość ludzi, a warto wyróżnić się innym językiem, tym bardziej, że język niemiecki daje duże pole do działania w sferze polityki europejskiej (Niemcy, Austria, Szwajcaria..). Poza tym zawsze marzyłam, żeby pojechać w Alpy,a łatwiej zaskarbić sobie przychylność mieszkańców mówiąc ich ojczystych językach ;)

Pozdrawiam serdecznie!

Kasia

,,Deutsch macht einen Künstler?

Język niemiecki to język, który z pewnością pobudza wyobraźnie i pomysłowość. Samo tworzenie nowych słów z połączenia dwóch innych potrafi sprawić wielką przyjemność. W mojej przygodzie z niemieckim napotkałam się z wieloma metodami nauki, ale to mapy myśli z kolorowymi hasłami i zabawnymi, własnoręcznie wykonanymi rysunkami oraz wymyślanie różnych historyjek i piosenek, najbardziej pobudzało moją chęć nauki. Kiedy powoli umiałam coraz więcej na mojej drodze stanęły musicale w wykonaniach niemieckich, które otworzyły mi kolejną drogę do nauki. Zaczęłam łączyć przyjemne z pożytecznym i dzięki tekstom piosenek mogłam chłonąć nowe słówka i poznawać kulturę, wielkie dzieła literatury czy muzyki.

Noteviddia

* ? voucher można wykorzystać do końca 2016 roku, warunkiem skorzystania jest wykupienie min. 10 lekcji i opłacenie ich z góry. Cena zostanie pomniejszona o 100 zł. Nagroda nie może być zamieniona na gotówkę.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim za udział w zabawie!

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz