👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Landeskunde - realioznawstwo

Niemcy w świetle faktów i liczb [pdf]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Posiadam drukowane wersje (polską i niemiecką) publikacji Tatsachen über Deutschland, ale ostatnio dowiedziałem się, że zupełnie za darmo można ją pobrać w formacie pdf w wielu językach, także niemieckim i polskim. Jest też wersja dla młodzieży (Das Jugendbuch), ale na chwilę obecną nie ma wydania w języku polskim.

Przedmowa

Czym charakteryzuje się polityka, gospodarka, społeczeństwo, nauka i kultura w Niemczech? Publikacja ?Niemcy w świetle faktów i liczb? zaprasza do poznania tego nowoczesnego i otwartego na świat kraju. Oferuje ona solidną wiedzę ogólną i pełni funkcję przewodnika opracowanego specjalnie pod kątem czytelników z różnych krajów. Książka ta prezentuje obraz niemieckiego społeczeństwa i pokazuje, jakie modele i rozwiązania są przedmiotem dyskusji w  okresie zmian społecznych i politycznych.

Aktualne wydanie, które obejmuje przede wszystkim tematy współczesne, otrzymało zupełnie nowy kształt. Konteksty historyczne i zależności instytucjonalne przesunięto na dalszy plan. W celu zapewnienia tekstom wyższej wartości użytkowej wzbogacono je o aktualne dane.

Polecam wszystkim, którzy interesują się krajem naszych zachodnich sąsiadów, nie tylko ich językiem. Pobierz tutaj.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (98%) - 7 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. Słuchaj, a moje pytanie do ciebie. Czy znasz jakiś porządny kurs niemieckiego ale online? Nie za bardzo mam czas na dojazdy z wiochy do miasta po pracy i fajnie byłoby móc zrobić coś takiego w domu.

Napisz komentarz