👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki

Ciekawa lekcja języka niemieckiego? Zaproszenie na e-konferencję WSiP dla nauczycieli języka niemieckiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Doskonalenie swoich umiejętności, poszerzanie wiedzy, bycie na bieżąco powinny być dla każdego nauczyciela sprawą priorytetową. Tylko takie podejście jest nam mianowicie w stanie zagwarantować wiedzę, która przełoży się na efektywne i ciekawe przygotowanie lekcji języka niemieckiego. W dzisiejszej szkole jest to nieraz sporym wyzwaniem, nawet z najlepszym podręcznikiem trudno zdobyć i zatrzymać atencję młodych ludzi. Aby ucznia zainteresować, zmotywować, pokazać inne drogi rozwoju, a tym samym poszerzyć jego horyzonty należy sięgać po coraz to nowe metody nauczania. W szkole zadanie to spoczywa na barkach nauczyciela.

Z drugiej strony nie łatwo nauczycielowi dbać w pełni o swój rozwój, gdy w międzyczasie trzeba przygotować lekcje, sprawdzić prace klasowe, poświęcić swój czas jednostce, a nie tylko uczniom jako grupie, porozmawiać z rodzicami i wypełnić stosy dokumentów niezbędnych w tym zawodzie etc. Każde stacjonarne szkolenie wymaga rezerwacji dodatkowego czasu na dojazd i powrót z miejsca, gdzie się ono odbywa, a to czas, który można przecież wykorzystać w o wiele ciekawszy i bardziej produktywny sposób. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wszelkiego rodzaju e-konferencje, czyli szkolenia dla nauczycieli online. Wystarczy nam wtedy komputer z dostępem do internetu i już możemy wziąć udział w wybranej formie doskonalenia zawodowego.

WSiPDzisiaj chciałbym Was, Drodzy Nauczyciele, zaprosić na organizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne e-spotkanie pt.: Handlungsorientierter Deutschunterricht am Beispiel der Fotostory. Skierowane jest ono do nauczycieli języka niemieckiego w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zanim podam więcej informacji o poruszanych podczas konferencji treściach i osobie prowadzącej, wypunktuję najważniejsze informacje.

Kiedy odbędzie się e-konferencja?

Wydarzenie to odbędzie się już jutro, czyli 17 maja 2018 o godz. 16:00. Planowany czas zakończenia to godz. 16:45.

Jak zapisać się na e-konferencję?

Wystarczy przejść na stronę wsip.pl/e-konferencje i kliknąć przycisk Zgłoś swój udział. W wyświetlonym formularzu zgłoszeniowym należy podać dane swoje oraz szkoły, w której pracujemy, zaznaczyć odpowiednie zgody i kliknąć Zapisz się.

Czy za udział trzeba płacić?

Nie. Udział w e-konferencji jest zupełnie darmowy, WSiP nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści finansowych.

Czy otrzymam certyfikat udziału w e-konferencji?

Tak. Każdy zarejestrowany nauczyciel języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

Co jeśli nie mogę uczestniczyć w e-konferencji tego dnia?

Nic straconego. Około dwa dni po e-konferencji na tej samej stronie zostanie umieszczona retransmisja.

Czy jeśli nie jestem nauczycielem szkoły ponadgimnazjalnej mogę oglądać e-konferencję?

Oczywiście. E-konferencja jest otwarta dla wszystkich, natomiast zarejestrować się na nią, a co za tym idzie – otrzymać certyfikat, mogą tylko nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych

E-konferencję Handlungsorientierter Deutschunterricht am Beispiel der Fotostory poprowadzi: Małgorzata Konopacka – wykładowca na Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim, lektorka w Instytucie Goethego w Warszawie, multiplikatorka programu dokształcania nauczycieli języka niemieckiego DELFORT.

Program e-konferencji:

  • Ziele und Merkmale des handlungsorientierten Unterrichts?
  • Wie erstellt man eine Fotostory?
  • Vorteile der Projektarbeit im Deutschunterricht

Poprosiłem prowadzącą o krótkie rozwinięcie powyższych zagadnień, abyście mieli lepsze wyobrażenie o poruszanych tematach.

W czasie wykładu przedstawione zostanie krok po kroku planowanie oraz przeprowadzenie lekcji języka niemieckiego. Tematem lekcji są historyjki obrazkowe (Fotostory). Nauczyciele dowiedzą się, jakie cele oraz korzyści osiągną ich uczniowie pracując tą metodą, w jaki sposób przygotować uczniów do pracy nad projektem, jak dobierać tematy historyjek obrazkowych, co jest potrzebne do stworzenia historyjki obrazkowej, jakie są możliwości prezentacji gotowych prac projektowych.

Uważam, że warto skorzystać z takiej oferty, tym bardziej, że nie musimy za to nic płacić, nie musimy nigdzie dojeżdżać, a udział będzie potwierdzony certyfikatem od WSiP. Chyba nie trzeba przypominać, że jest to jeden z największych wydawców edukacyjnych w Polsce, który dostarcza nam, nauczycielom, nie tylko podręczniki i materiały dydaktyczne, ale także rozwiązania edukacyjne umożliwiające poszerzanie i rozwijanie wiedzy i umiejętności.

Artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz