👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Technologia Varia

Mobilny blog WPtouch

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

WPtouch theme

W ostatnich dniach zauważyłem jak wolno ładowany jest blog na urządzeniach mobilnych, tzw. smartfonach (spolszczyłem to słowo, chociaż nie wiem czy jest to forma do końca pożądana w języku polskim, w końcu ani smart, ani phone nie są polskimi terminami, oryg. smartphone). Suwałki niestety nie grzeszą zbyt rozbudowaną strukturą szybkich sieci komórkowych, króluje EDGE, chociaż w wielu miejscach łapię już sieć 3G. Nie wspominam o HotSpotach, gdzie transfer jest znacznie szybszy, ale też nie zawsze :/

Obserwując to zjawisko postanowiłem zainstalować na blogu wtyczkę, która mądrze wykrywa, z jakiego urządzenia (iPhone, iPod Touch czy też smartphone oparty na systemie Android, jak chociażby ERA G1) użytkownik odwiedza mojego bloga. Wtyczka nazywa się WPtouch Mobile Plugin and Theme. Czyli, jak sama nazwa wskazuje, jest to wtyczka i skórka do WordPressa jednocześnie. Gdy już ustalone zostanie urządzenie, użytkownik kierowany jest bezpośrednio do wersji mobilnej bloga. Ma oczywiście możliwość wyłączenia jej przyciskiem umieszczonym na samym dole, tuż nad stopką.

Żeby „komputerowcy” nie poczuli się poszkodowani, zamieszczam trochę niezgrabne zdjęcie, obrazujące wygląd bloga na smartfonie ERA G1.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz