👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Hörverstehen - słuchanie Język niemiecki Sprawności komunikacyjne - materiały Słownictwo niemieckie Słownik obrazkowy Słownik tematyczny

Kolory po niemiecku z wymową – die Farben

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kolory po niemieckuWiele osób ma problem z poprawną wymową nazw kolorów po niemiecku, nie bójcie się, ja też tak miałem ;) Dlatego też postanowiłem tę naukę ułatwić, udostępniając kilka słów określających właśnie kolory wraz z nagraną wymową niemieckojęzycznych lektorów. To chyba najlepsze źródło (czytają przecież Muttersprachler, wymowa nie jest generowana), warto więc skorzystać. Pamiętajcie, że aby przyswoić sobie wymowę słówek, należy powtarzać je na głos, nie tylko w myślach. Zapraszam do słuchania, powtarzania i komentowania!

rot

grün

blau

weiß

schwarz

gelb

orange

rosa

braun

beige

grau

hellblau

dunkelgrün

lila


Nazwy kolorów w języku niemieckim czytają:

Vortarulo: schwarz, weiß, grün, rosa
monk: rot
ckaude5: blau
slin: gelb, lila
auxi: orange
hermanthegerman: braun, hellblau
smilingradio: beige
wolfganghofmeier: grau
caracena: dunkelgrün

Słowa kluczowe: kolory po niemiecku i jak się je czyta, słowa oznaczające kolory w języku niemieckim, die Farben, jak się pisze nazwy kolorów w niemieckim.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.14 (83%) - 7 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz