👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Suwałki Varia

Otwarcie centrum handlowego „Plaza Suwałki”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Plaza SuwałkiDzisiaj, tj. 26.05.2010, o godz. 18 nastąpi otwarcie centrum handlowego (das Einkaufszentrum) „Plaza Suwałki”. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Suwałkach i jednocześnie jedna z największych inwestycji w regionie. Bez wątpienia (ohne Zweifel) jest to także pierwsze tak duże centrum handlowo-rozrywkowe na Suwalszczyźnie. Plaza to nie byle co: sklepy światowych marek (H&M, Douglas, KappAhl), kino 3D z trzema salami kinowymi, park rozrywki Fantasy Park itd. Plaza ma poza tym ok. 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni oraz 500 miejsc parkingowych, budynek (das Gebäude) położony jest w centrum miasta.

Plaza Suwałki 2Z otwarciem wiąże się jednak wiele kontrowersji, podczas budowy dochodziło do wypadków, w tym także ze skutkiem śmiertelnym, na wielu forach internetowych można przeczytać opinie o niepewnej konstrukcji budynku itp. Wiele osób odradza pójście na otwarcie, ja jednak tym pogłoskom zbytnio nie wierzę i na otwarcie się wybieram. Zakupy (die Einkäufe) to przecież sama przyjemność :D

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz