👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

O mnie Suwałki Varia

Maraton MTB [XCM] Suwałki „W krainie ozów” – Maratony Kresowe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

maratony kresoweJuż niedługo, bo 22 sierpnia 2010 roku, będzie można spróbować swoich sił w drugim Suwalskim Maratonie MTB. Pierwszy Suwalski Maraton MTB odbył się 22 sierpnia 2009 roku, impreza była moim zdaniem bardzo dobrze zorganizowana, lekkie potknięcia mieliśmy jedynie przy oznaczaniu trasy, jednak widoki rekompensowały 8 godzin spędzonych na rowerze :) W zeszłym roku zawodnicy mogli startować na jednym z dwóch dystansów:

  • Mini – 29 km
  • Maraton – 66 km

Na trasie maratonu były bufety, na mecie także posiłek regeneracyjny. Trasa była dobrze oznakowana, co właściwie uniemożliwiało jej pomylenie. Drogę wskazywały także rozstawione na trasie osoby, w tym także strażacy. Poza tym do dyspozycji mieliśmy mapkę maratonu.

Program zeszłorocznego maratonu wyglądał następująco:

  • godz. 9.00-10.55 – zapisy,
  • godz. 10.45 – ustawianie zawodników w sektorze startowym,
  • godz. 11.00 – start maratonu,
  • godz. 13.00-16.00 – dekoracje zwycięzców.

Myślę też, że w tym roku będzie podobnie, więc czas brać się za trening, w końcu prawie 70 km po wzgórzach Suwalskiego Parku Krajobrazowego to nie lada wyzwanie. Jak piszą organizatorzy, trasa może z powodzeniem rywalizować o miano najpiękniejszej w Polsce, może niech to będzie dodatkową zachęta do wzięcia udziału w Maratonie Kresowym.

Wrażenia są podobne jak w niższych partiach gór. Najwyższe wzniesienie osiąga 275 m n.p.m., a najniższe punkty w parku są poniżej 150m. Tak duże zróżnicowanie wysokości względnych jest rzadko spotykane w Polsce północnej i środkowej. Dzięki temu mogliśmy przygotować piękną trasę, na której nie zabraknie podjazdów i zjazdów o różnej długości i nachyleniu.

Imprezę wspierają: OSiR Suwałki i Gmina Suwałki, patronuje jej natomiast portal suwalki.info oraz Portal Turystyczny suwalszczyzna.net. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Suwałk Józef Gajewski.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz