👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki O mnie Varia

Mój pierwszy rok blogowania, czyli podsumowanie 2010 i plany na 2011

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Podsumowanie 2010, plany na 2011Dzisiaj, tj. 6. stycznia 2011 roku mija dokładnie rok, czyli całe 365 dni mojego blogowania. Jest to pewna okazja do podsumowania dotychczasowych działań czy osiągnięć. Na początku przyznam szczerze, że blog powstał zupełnie spontanicznie, chciałem mieć swoją wizytówkę online, stąd adres tyczkowski.com. Później przyszedł pomysł na bloga, nie wiedziałem dokładnie o czym mógłbym na nim pisać. Chciałem podzielić się wrażeniami na temat Suwałk, e-learningu czy nowych technologii, język niemiecki był jedynie dodatkiem.

Minęło trochę czasu, zacząłem zauważać, że największą radość sprawia mi właśnie pisanie o niemieckim, poza tym nie dałbym rady sam ogarnąć wszystkich tematów, które zakładałem poruszać na początku. Teraz zresztą też czasami zauważam, że sam język niemiecki i chęć przekazania swojej wiedzy w tej dziedzinie sprawiają mi niemały problem (czas, czas, czas).

Teraz chciałbym przedstawić kilka danych statystycznych:

 • 157 700 unikalnych odwiedzin (od kwietnia 2010, to wtedy zainstalowałem statystyki Google Analytics)
 • 314 235 odsłon bloga (także od kwietnia 2010 wg Google Analytics)
 • liczba unikalnych odwiedzin rosła od 152 (styczeń 2010, dane z Awstats na serwerze) do 42600 (listopad 2010 wg Google Analytics), w grudniu odnotowałem spadek do 28000, zapewne ze względu na długie wczytywanie strony, spowodowane obciążeniem serwera, Święta też pewnie zrobiły swoje
 • liczba odsłon rosła od 1042 (styczeń 2010, dane z Awstats na serwerze) do 85900 (listopad 2010 wg Google Analytics), w grudniu spadek do 54500
 • najlepszym statystycznie miesiącem był listopad 2010 roku
 • w weekendy zauważalne było mniejsze zainteresowanie treścią bloga, ale to chyba oczywiste :)
 • 246 wpisów (poza tym, który czytasz)
 • 595 fanów bloga na Facebooku

Blog językowyBlog o języku niemieckim został także doceniony przez internautów w głosowaniu na 100 najlepszych blogów językowych roku 2010, zajął 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 4. miejsce w kategorii ?Nauka języka?. Poza tym strona otrzymała mniejsze wyróżnienia, które właściwie może otrzymać każdy bloger/admin spełniający pewne wymagania. Mówię tutaj o certyfikatach: Strona przyjazna młodzieży (zdamy.pl) i Strona przyjazna dzieciom (Fundacja Kidprotect). Pod koniec roku 2010 zgłosiłem bloga do konkursu na Blog roku 2010, głosowanie będzie odbywać się za pomocą SMS, liczę na Was ;)

Jakie mam plany na 2011? Cele są w sumie jasne: nadal promować język niemiecki, dzielić się wiedzą, pomagać innym w nauce i nauczaniu. Poza tym zamierzam sukcesywnie zwiększać ilość odwiedzających bloga poprzez pozycjonowanie i reklamę na różnych płaszczyznach (online i w realu). Planuję przeprowadzić kilka wywiadów z osobami mającymi związek z językiem niemieckim, chcę na blogu zorganizować konkurs, w którym będziecie mogli wygrać np. słowniki. Aby jednak osiągnąć zamierzone cele, będę musiał wydać na swoje hobby trochę więcej pieniędzy, gdyż rosnąca ilość odwiedzających wymaga też lepszych parametrów serwera, na którym hostowana jest strona. Pomaga mi w tym ta wyskakująca reklama (nie zawsze ją zobaczycie), która mnie samego irytuje i za którą chciałbym przeprosić, jednak wkrótce zamierzam znaleźć inny i bardziej skuteczny sposób dofinansowania bloga. Obecnie koszt utrzymania bloga to ok. 350 zł rocznie (hosting i domena w firmie Netmark).

Na koniec chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za docenienie mojej pracy poprzez komentarze i maile, które otrzymuję. Życzę Wam powodzenia w nauce języka niemieckiego i zapraszam na bloga regularnie po garść nowych informacji :)

Jeżeli natomiast macie jakiekolwiek uwagi odnośnie bloga, zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzach. Może mógłbym coś zmienić, może macie propozycje tematów…każda wskazówka jest mile widziana :)

Grafika: renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 18

 1. Gratuluję! Robisz naprawdę świetnego bloga, przede wszystkim podoba mi się różnorodność – jest miejsce na trochę gramatyki ale przede wszystkim dużo słownictwa z różnych dziedzin, podcasty, zestawy zadań. Żałuję że nie jestem od początku :)
  Oby tak dalej

  • Dziękuję za miłe słowo. Staram się właśnie o tą różnorodność, żeby jak najwięcej osób znalazło tutaj coś dla siebie, bo w języku o to właśnie chodzi, żeby opanować różne jego dziedziny, żeby się osłuchać i poznać wymowę, a także o to, żeby poznać jego gramatykę i oczywiście słownictwo.

 2. Gratulacje, oby tak dalej i o jeden dzień dłużej;d
  Dobrze że masz zapał do blogowania, trzeba mieć cierpliwosć, to sie chwali

 3. Serdeczne gratulacje tak wspaniałych wyników i życzę powodzenia w dalszym blogowaniu ;) Aktualnie najchętniej tutaj zaglądam- to jest właśnie mój ulubiony i moim zdaniem najlepszy blog o j.niemieckim w polskiej Sieci. Bo tu jest życie, jest różnorodność, jest wiele ciekawostek i sporo wiedzy. I ciągły rozwój. To jest najważniejsze.

 4. zainteresuj się przystąpieniem do AdTaily – przy takich statystykach powinieneś dość często sprzedawać reklamę.

  Odnośnie konkursów – popisz do wydawnictw z propozycją wspólnych kampanii marketingowych – nie dość, że prawdopodobnie będziesz miał szansę dostać gratisy do rozdania, to jeszcze mogą się znaleźć tacy, którzy zapłacą Ci za promowanie ich produktów, etc…

  • W AdTaily już jestem, już kiedyś to testowałem, ale statystyki nie wyglądały tak obiecująco, dlatego nie miałem reklamodawców…teraz liczę na większe zainteresowanie. Co do współpracy w wydawnictwami, to też już trochę przerabiałem, ale na mniejszą skalę, teraz zamierzam owszem bardziej się tym zainteresować. Szukałem sensownych programów partnerskich w księgarniach, ale chyba zdecyduję się na bezpośredni kontakt z wydawnictwem. Dzięki za wskazówki i gratuluję bloga ;)
   Pozdrawiam

 5. bardzo fajny blog, jak dla mnie nr 1.Zaglądam tu często, ucząc się j.niemieckiego.Gratuluję!!!!

 6. Gratuluję świetnych wynikow. Dodałam bloga do ulubionych m.in. dlatego, że jestem w trakcie nieustającej nauki niemieckiego ;).

  Pozdrawiam!

 7. Bardzo ciekawy blog. I piszę to z perspektywy germanistki i korepetytorki. Czasem jest dla mnie inspiracją.
  Życzę sukcesów i szczerze podziwiam!

  • Cieszę się, że także nauczyciele korzystają z zamieszczonych tutaj materiałów, w sumie taki też miałem zamiar na początku: chciałem, aby mogli oni urozmaicić swoje lekcje. Najwyraźniej mi się udało :)
   Pozdrawiam

Napisz komentarz