👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Suwałki Technologia Varia

Suwałki – klimat przyjazny inwestycjom

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Park Naukowo-Technologiczny SuwałkiByłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy trafiłem dzisiaj na ten nieco ponad 3-minutowy filmik promujący Suwałki i okolice jako region przyjazny inwestycjom. Odnośnik do prezentacji znalazłem na stronie internetowej Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód. Park ten jest jeszcze w budowie, powstaje przy drodze krajowej nr 8. Będzie on miał na celu m.in. promocję regionu oraz rozwój Polski północno-wschodniej, a także całego województwa podlaskiego. Nacisk położony będzie na wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz na współpracę międzynarodową. Budynek sprawia dosyć imponujące wrażenie, mimo że jeszcze nie jest ukończony. Plac budowy widoczny jest na filmiku od czasu 1:37. Polecam nie tylko mieszkańcom Suwałk i okolic :) Zachęcam także do podzielenia się informacjami o podobnych inwestycjach w Waszych miastach czy województwach.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 3

 1. Sam budynek nie wystarczy by było innowacyjnie, bo u mnie w Lublinie istnieje podobne centrum, ale coś tu nie wyszło.

  Nie wiem dlaczego centrum nastawiło się na zarabianie poprzez wynajem lokali i sal szkoleniowych zamiast poszukiwać źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć.

  Mam tylko nadzieje, że kiedyś się zmieni i więcej młodych będzie próbowało stworzyć coś innowacyjnego.

  • Tutaj będzie inaczej, przynajmniej taką mam nadzieję. Powstają laboratoria itp. „Uruchomienie kompleksu: Inkubator Technologiczny, Międzynarodowe Wschodnie Centrum Innowacji, cztery laboratoria badawczo-rozwojowe, hala procesów technologicznych.” Wynajem powierzchni biurowych też jest w ofercie, ale biura nie znajdują się na terenie samego Parku, lecz w budynku w zupełnie innej części miasta.
   Btw innowacyjne projekty powstają cały czas, ale o tym powinieneś wiedzieć ;)

 2. Super by było jakby się udało! ostatnio słyszałam reklamę tego parku w radio i się bardzo zdziwiłam. Potencjał regionu jest ogromny tylko ludzie za pracą wyjeżdżają – może powoli zaczną wracać?

Napisz komentarz