👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gramatyka niemiecka Język niemiecki Słownictwo niemieckie Varia

Poradniki dla uczących się języka niemieckiego – głosowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak uczyć się języka niemieckiego? - konkursUdało mi się w końcu zebrać i wgrać wszystkie nadesłane prezentacje do odpowiednich serwisów celem publikacji na blogu. Na początek mam jednak mało pozytywną wiadomość: swoje prace nadesłało jedynie 9 osób, przy czym zgłoszeń było znacznie więcej… Nie chcę tego komentować zbyt ostro, ale wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu i nie przysłali swoich prac, postąpili po prostu nieodpowiedzialnie. W przyszłości zastanówcie się czy naprawdę chcecie brać udział w zabawie. Ja ze swojej strony mogę zagwarantować, że pofatyguję się przy okazji kolejnego konkursu i sprawdzę wszystkie zgłoszenia odrzucając osoby, które tym razem postąpiły jak postąpiły. Przykro mi, ale może chociaż to Was czegoś nauczy :] W tym wszystkim jest jednak pozytywny element, bo znacznie większe będzie prawdopodobieństwo otrzymania nagrody :) Dlaczego? To proste: mamy tylko 9 zgłoszeń a aż 4 nagrody! Walczcie o głosy! Przypomnę tylko, że bawimy się dzięki Wydawnictwu CZTERY GŁOWY, które zafundowało zestawy FISZEK dla uczestników. Zanim pokaże Wam prace, przypomnę najważniejsze punkty z regulaminu:

 • Głosować może każdy, także uczestnicy, co 8 godzin (z jednego adresu IP).
 • Głosowanie potrwa 30 dni, do 02.09.2011.
 • Po zakończeniu głosowania wyniki zostaną ogłoszone na blogu //blog.tyczkowski.com
 • Nagrody otrzymają 4 osoby, które uzyskają najwyższą liczbę głosów. 4. miejsce to wyróżnienie, nagroda dodatkowa.

Aby od razu przejść do głosowania, kliknij TUTAJ.

Oto prace konkursowe przedstawione w kolejności nadsyłania, aby zobaczyć poszczególne z nich, należy kliknąć „Pokaż/Ukryj pracę konkursową”:

1. Paulina Fiedorowicz – prezentacja PowerPoint: „Jak uczyć się niemieckich słówek?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową

2. Hanna Holeksa – prezentacja Prezi: „Jak uczyć się języka niemieckiego?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową

3. Małgorzata Kożyczkowska – prezentacja PowerPoint: „Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


4. Marcelina Korba – prezentacja PowerPoint: „Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


5. Aleksandra Gogacz – prezentacja PowerPoint: „Jak uczyć się niemieckich słówek?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


6. Marta Tomaszewska – dokument Word: „Jak uczyć się niemieckich słówek?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


7. Klaudia Miniuk – dokument Word: „Jak uczyć się języka niemieckiego w ogóle? (ogólne wskazówki)”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


8. Monika Wisła – prezentacja Prezi: „Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową

9. Katarzyna Kaczmarczyk – dokument Word: „Jak uczyć się języka niemieckiego w ogóle? (ogólne wskazówki)”
Pokaż/Ukryj pracę konkursową


GŁOSOWANIE

Zagłosuj (co 8 godzin) na najlepszy poradnik dla uczących się języka niemieckiego.

 • 3. Małgorzata Kożyczkowska - prezentacja PowerPoint: "Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?" (23%, 1 686 Głosów)
 • 7. Klaudia Miniuk - dokument Word: "Jak uczyć się języka niemieckiego w ogóle? (ogólne wskazówki)" (21%, 1 519 Głosów)
 • 9. Katarzyna Kaczmarczyk - dokument Word: "Jak uczyć się języka niemieckiego w ogóle? (ogólne wskazówki)" (18%, 1 328 Głosów)
 • 2. Hanna Holeksa - prezentacja Prezi: "Jak uczyć się języka niemieckiego?" (17%, 1 207 Głosów)
 • 6. Marta Tomaszewska - dokument Word: "Jak uczyć się niemieckich słówek?" (12%, 874 Głosów)
 • 4. Marcelina Korba - prezentacja PowerPoint: "Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?" (5%, 344 Głosów)
 • 1. Paulina Fiedorowicz - prezentacja PowerPoint: "Jak uczyć się niemieckich słówek?" (1%, 105 Głosów)
 • 8. Monika Wisła - prezentacja Prezi: "Jak uczyć się niemieckiej gramatyki?" (1%, 100 Głosów)
 • 5. Aleksandra Gogacz - prezentacja PowerPoint: "Jak uczyć się niemieckich słówek?" (0%, 19 Głosów)

Głosujących razem: 7 182

Loading ... Loading ...
Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (92%) - 1 głos

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 42

 1. Łukasz, naprawdę gratuluję pomysłu na ten konkurs! Uczestnicy, a raczej uczestniczki, wykonały kawał dobrej roboty, która się wielu, wielu ludziom przyda! Ba! Całym pokoleniom uczniów! ;-)
  Obejrzałam z osobisto-zawodowych względów wszystkie prezentacje bardzo dokładnie i jestem naprawdę pod wrażeniem, większość z nich jest nie tylko świetnie zrobiona, ale i bardzo MĄDRA.

  W przyszłym miesiącu ukaże się mój drugi podręcznik, „POKOCHAJ NIEMIECKI” – który w dużym stopniu zajmuje się właśnie tematyką JAK skutecznie uczyć się akurat niemieckiego – i odetchnęłam z ulgą, bo jest w nim oprócz rad wymienionych tu w konkursowych prezentacjach jeszcze sporo innych, więc i tak warto go będzie kupić ;-)
  Jednak książka to książka, coś z natury rzeczy „statycznego”. A tu uczestniczki zrobiły to wspaniale multimedialnie, zachęcająco i tak atrakcyjnie, że niejednego/niejedną zachęci do natychmiastowej „akcji”. I oto chodzi.

  Nie martw się więc, że nie wszyscy wywiązali się ze zobowiązania i nadesłali prace… Te, które nadeszły w zupełności wystarczą, aby wyrobić sobie obraz, jak mądrych i kreatywnych uczniów mamy!

  Na początku pomyślałam, że aż trudno mi będzie wybrać, na co powinnam zagłosować, no ale z powodów oczywistych mój głos należy do Hani (prezentacja nr 2).

  Będę podawała link do tego konkursu moim uczniom!
  Dzięki!
  Agnieszka Drummer

  • Z oczywistych powodów tzn jakich? Bo ja tu nic oczywistego nie widzę.

   • OK, z powodów „dla mnie” oczywistych. Jako jedną z porad dot. nauki niemieckiego Hania wymienia „mój” JĘZYK NIEMIECKI na facebooku, mało tego, wkleiła nawet filmik wideo, który ostatnio zrobiłam wspólnie z córką ;-) Przyjemnie mi się zrobiło, doceniam ;-)

    Nie jest to oczywiście jedyna dobra prezentacja w konkursie, ale jest bardzo dobra, więc głosuję na Hanię :-)

    • AA, nie zauważyłem a tak się składa ze tą prezentację obejrzałem jako pierwszą :>

     Kawał dobrej roboty jak w poprzednim konkursie;)

 2. Dziękuję Agnieszko za oddanie głosów na Hanię;) Także przeglądnęłam wszystkie prezentacje i uważam, że prezentacja Hani jest jak najbardziej w czołówce, a biorąc pod uwagę zaangażowanie, jakie w jej tworzenie włożyła, różnorodność oraz pomysłowość i przede wszystkim bardzo osobiste podejście, oparte na własnych krótkich, ale sprawdzonych doświadczeniach świadczą nawet o bardzo wysokiej jakości jej poradnika :D. Super pomysł na konkurs!! Fajnie, że tak wielu osobom chce się w wakacje!! Trzymam kciuki, oczywiście za Hanię a pozostałym uczestnikom gratuluję poradników i życzę powodzenia;)

 3. Witajcie,
  trafiłam na bloga za pośrednictwem facebooka, zobaczyłam konkurs, przejrzałam wszystkie prezentacje, zagłosowałam i… chciałam bardzo podziękowac autorowi bloga za to, co robi z taką pasją i pogratulowac pomysłu! Prezentacje są świetne, dzięki nim wstąpiła we mnie energia i zaraz siadam do nauki niemieckich słówek wykorzystując nowe metody! :D
  Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:)

 4. Widzę, że „trochę” się rozpisaliście pod moją nieobecność ;)

  @Agnieszka: Jeżeli przynajmniej garstka osób skorzysta z poradników konkursowych, to osiągnę swój cel. Mi brakowało na początku nauki podobnych materiałów, a jakoś nigdy nie chciało mi się zbierać tych wszystkich notatek i wskazówek pisanych na marginesach zeszytów czy książek w jedną całość. Tutaj za to wszystko jest w pigułce :)
  btw na Twój podręcznik oczywiście czekam, aby go zrecenzować ;)

  @Zuzanna: dziękuję za miłe słowo :) mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej, bo materiałów jest na dłuuuugie godziny nauki ;)

  Wybierajcie swoich faworytów, głosujcie, dzielcie się informacją o konkursie, bo myślę, że warto. Jeżeli natomiast nie możecie się zdecydować na jedną prezentację, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po upływie 8 godzin zagłosować na inną ;)

 5. A ja proszę o dodanie opcji w ankiecie – „wstrzymuję się od głosu”.

 6. Jeżeli chcecie uzyskać jak najwięcej głosów na Wasze prezentacje, możecie wykorzystać następujące wskazówki:

  – dajcie znać rodzinie i znajomym, że mogą na Was głosować, to powinien być pierwszy krok, poproście najbliższe Wam osoby, które będą chciały Was wesprzeć
  – jeżeli macie konta społecznościowe (Facebook, Nasza Klasa, Grono itp.), umieśćcie informację o głosowaniu w statusie, na profilu, podając odnośnik do strony z prezentacjami
  – zapewne korzystacie z komunikatorów internetowych (Skype, GG, Tlen itp.), możecie więc dodać informację w opisie, także z linkiem
  – bardzo dobrym sposobem na umieszczenie tego rodzaju prośby jest własna strona czy blog, macie zapewne pewne grono czytelników, którzy będą chcieli Wam pomóc, podajcie link, wytłumaczcie krótko, o co chodzi i poproście o głosy
  – jeżeli wypowiadacie się na różnego rodzaju forach internetowych, dodajcie link w sygnaturze lub poproście o głosy w wątku, który nie będzie łamał regulaminu forum
  – zachęcać możecie także w komentarzach pod tym wpisem, możecie wykazać się inwencją twórczą :)
  – jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz: z jednego komputera głosować można co 8 godzin, czyli aż 3 razy dziennie, nie zapomnijcie o tym


  via: http://blog.tyczkowski.com/2011/03/glosuj-na-najlepsza-prezentacje-o-kraju-zwiazkowym-niemiec/

 7. Łukaszu, Super pomysł!!!
  Najbardziej podobała mi się prezentacja wychwalanej Hanki!!! I dziwię się, że tak mało głosów w tej chwili ma, mam nadzieję, że to się zmieni!
  Wszystkim uczestnikom gratuluję pomysłów i dziękuję za nie i włożoną pracę!
  HANIU! Dla Ciebie moje osobiste gratulacje!

 8. Katarzyna

  Mnie osobiście podobają się prace, które mają obecnie mało głosów.

  Myślę, że autorzy prac z mniejszą ilością punktów procentowych nie powinni się przejmować i uważać swoje poradniki za gorsze, bo mam wrażenie, że tu nie do końca chodzi o to, czyja praca jest faktycznie najlepsza.
  Bardziej „obrotne” osoby z pewnością będą miały wiecej głosów. ;]

  A ogólnie rzecz biorąc, wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu i wysłali swoje prace, są godni podziwu.
  Najgorsze jest to, że ktoś się zgłosił i nie wysłał pracy, a tym samym mógł „zablokować” miejsce komuś innemu, kto naprawdę chciał przygotować pracę na dany temat. (Może do gramatyki nie było chętnych, ale mówię tu o pozostałych dwóch tematach).

  Rozpisałam sie chyba….:):):)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia wszytskim. :)

  • To jest niestety problem globalny… Często marketing odkrywa większą rolę niż jakość…
   Wątpię, czy coś na to można poradzić.

 9. przydałoby się jakieś obiektywne jury, które z prezentacji z największa liczbą głosów wybrałoby 3 pierwsze miejsca pod względem jakościowym i merytorycznym….

 10. ludzie, trochę szacunku…od razu najgorsza. de gustibus non es disputandum.
  zanim coś napiszecie- pomyślcie. możecie komuś zrobić krzywdę.
  sami może byście lepiej tego nie zrobili, a robicie wielką nagonkę na uczestników. swoje głupie wypowiedzi zachowajcie dla was samych, bo obrażanie innych(że czyjaś jest najgorsza do niczego nie prowadzi).
  każda praca ma jakiś swój urok-a to że może ktoś ma dużo głosów o niczym nie świadczy. nie każdy ma takie odczucia artystyczne jak wy. uszanujcie innych, to może ja zacznę szanować was….:p

 11. jeszcze jedno, nawet jeśli ktoś zdobędzie dużo głosów, to znaczy ,że potrafi się odnaleźć w dzisiejszym wyścigu szczurów i nie czeka, aż mu manna sama spadnie z nieba. powodzenia dla wszystkich.

 12. piszesz, że „de gustibus non es disputandum” ale jak ktoś wyraził swoją opinię to zaraz wielka obraza :D ja się zgadzam, ta praca jest najgorsza

 13. Uspokójcie się już, bo zamknę komentarze :]

  Teraz jest czas na głosowanie i korzystanie z zamieszczonych materiałów. Pomarudzicie sobie po wszystkim ;)

  @Squater: ciekawego maila podałeś dodając komentarz…

 14. wizjonista

  Widać się komuś nudzi po nocach w te wakacje żeby po nocach tak głosy podbijać. Haa. Pozdrawiam zaciętych klikaczy. Powodzenia. Danke.

 15. wizjonista

  Cichutko być. A wystarczyło dodać jedno zdanie żeby głosowanie było w miarę uczciwe. A mianowicie prośbę o podanie maila tak jak przy komentarzach (bo rejestracja na blogu jest nie możliwa). Myślę że nie każdemu by się chciało go podawać jeśli tak naprawdę nie byłby zainteresowany pracą. Tylko wtedy liczba głosów by była mniejsza i tym samym odwiedzin zapewne… a możliwe że ktoś ma kredyt we frankach i trochę kasy ze stronki się przydaje więc im więcej tym lepiej? Pozdrawiam
  PS.
  Głosujcie Odwiedzajcie Dajcie zarobić?

  • Daruj sobie trollowanie.

   Wtyczka niezbędna do głosowania nie pozwala na inny sposób głosowania. Poza tym nie mam prawa wymagać od nikogo podania maila, aby tylko mógł zagłosować.

   PS.
   Głosujcie Odwiedzajcie Dajcie zarobić!
   :]

 16. wizjonista

  To jaki jest sens robić takie głosowania, skoro i tak nie chodzi o to żeby wygrała najlepsza praca? Wtyczka nie pozwala? A kto to ta wtyczka? Jeśli organizuje się jakiś konkurs to z założenia powinien przebiegać uczciwie i niestety muszą być jakieś zasady a nie tylko bzdurne klikanie i nabijanie sobie samemu głosów. A na takich zasadach te głosowanie chyba sensu nie ma. Bo tu nie głosujemy na pracę tylko na konkretne osoby, więc jak to ma się tematu przewodniego?

  • Wizjonisto, świat jest generealnie niesprawiedliwy ;-)

   Jestem przekonana, że Łukasz swoim konkursem zdecydowanie bardziej pomaga (i to wielu ludziom) niż komukolwiek szkodzi, nawet jeśli przy okazj – co za tupet – zarobi sobie parę groszy… ;-)

 17. wizjonista

  Agnieszka Drummer napisał/a dn. 07-08-2011
  Wizjonisto, świat jest generealnie niesprawiedliwy ;-)

  Co nie oznacza że trzeba to tolerować a nawet płodzić:-)
  Przepraszam za tą polemikę. Postaram się już nie wypowiadać na ten temat:]

 18. Wszystko pięknie ładnie, tylko że ja nie zarabiam na tym ani grosza :] Nawet fiszek sobie nie dostałem, wszystkie oddaję :) Co lepsze, z własnej kieszeni płacę za wysyłki.

  Zmieńcie proszę temat, bo nie mam ochoty odpisywać na jakieś zaczepki. Każdy zagłosuje na siebie, to oczywiste i wygra ten, który będzie miał więcej głosów. Na tym polega każde głosowanie, nie zawsze wygrywa najlepszy… spójrzmy chociażby na programy typu You Can Dance itp., ile razy zdarzyło się, że odpadała osoba, która wydawała się lepsza od tej, która została. A dlaczego została? Bo miała więcej głosów od widzów.

  Dyskusję uważam za zamkniętą, wracajmy do głosowania.

 19. wizjonista

  a jeśli chodzi o to czy pomaga czy szkodzi to myślę że następnym razem można iść w pisaniu pracy w ciemno na pałę jeśli nie chodzi o merytorykę tylko o głosy.

  • die Wettbewerbsidee ist einfach toll:-) aber das Abstimmungsverfahren lässt viel zu wünschen übrig:(

 20. nummer 4 ist die beste, sie hat das am besten hinbekommen.

 21. weil es viele bilder gibt und vieles aus der grammatik angesprochen wird.

  • Katarzyna

   Jest to praca pod tytułem ?Jak uczyć się niemieckiej gramatyki??, więc dziwne by było gdyby autorka omawiała tam coś zupełnie innego. ;]

   Nadal zatem nie rozumiem, co miałoby jej dawać przewagę nad innymi. Obrazki? Większość prac jest bogato zdobiona, niektóre zawierają nawet filmy. A i to nie jest wyznacznikiem tego, czy praca jest na wysokim poziomie.

   Darujmy sobie zatem komentarze typu „ta parca jest najlepsza” albo „i tak wygra najgorsza”. Infantylne to trochę.

   • des ist nicht sinnlos, es ist einfach nur meine meinung und nur weilst für eine andere nummer bist hihihi

 22. I tak wygra Małgorzata Kożyczkowska, bo jakiś typek podał żeby na nią głosować na jednym z najpopularniejszych forów w Polsce…

  Bez sensu ten konkurs…

  • Przyjąłem do wiadomości. Skoro uważasz konkurs za bezsensowny, to po prostu nie głosuj, nie czytaj poradników, nie udzielaj się.

   Ile razy mam tłumaczyć zasadę tego typu głosowań: wygrywa ten, kto głosów nazbiera najwięcej! Nawet jak poprosi całą rodzinę i obleci wszystkie fora w sieci z prośbą o głosy, to nie łamie regulaminu ani nie działa nieuczciwie.

   Ciekawe jakie by były reakcje, gdybym to ja z grupą innych germanistów wybierał najlepszą pracę. Ooo, to wtedy komisja do niczego, nieuczciwe to wszystko, wybrali po znajomości, nie znają się, co z nich za germaniści, jak oni śmieli nie wybrać mojej pracy, dlaczego to Jola a nie Krysia wygrała, przecież ona miała różową czcionkę… zastanówcie się trochę proszę zanim zaczniecie wszystko krytykować.

 23. prosze o zamkniecei komentarzy. aby był spokój ;/

  • Masz rację. Ostatnio je zamknąłem i otworzyłem po jakimś czasie, ale widzę teraz, że to był zły pomysł. Zostają więc tylko komentarze przez Facebooka, tam może nikt nie ukryje się za wymyślonym nickiem.