👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Edutainment - nauka poprzez zabawę Język niemiecki Słownictwo niemieckie Słownik tematyczny

Niemieckie słówka związane z Bożym Narodzeniem – wykreślanka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Niemieckie słówka związane z Bożym NarodzeniemChcecie w ciekawy i przyjemny sposób poznać 29 niemieckich słówek związanych z Bożym Narodzeniem? Jeżeli tak, to jesteście w dobrym miejscu. Tym razem jednak nie podam Wam tych słówek na tacy, nie będzie listy z tłumaczeniem, nie będzie słownika obrazkowego. Będziecie musieli trochę się wysilić, bo słówka ukryłem w tzw. Wortsuchrätsel. Na pewno spotkaliście się już wcześniej z taką formą ćwiczenia, nawet na blogu publikowałem już podobne (Schulfächer, Obst).

Polecenie brzmi następująco:

W poniższej krzyżówce ukrytych zostało 29 rzeczowników niemieckich związanych z Bożym Narodzeniem. Słowa mogą być zapisane tylko poziomo oraz pionowo. Znajdź je i podaj w komentarzu ich położenie (współrzędne), np.: CHRISTKIND (A2 – J2). Słówka możecie też od razu przetłumaczyć. Do dzieła! Aha, wykreślankę możecie też ściągnąć sobie na dysk.A żeby się Wam przyjemniej szukało, możecie włączyć kolędę Stille Nacht, heilige Nacht :)

Grafika: sxc.hu

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.50 (89%) - 4 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 16

  • Priorytetem było dla mnie wysłanie nagród, postaram się jeszcze dzisiaj, ewentualnie jutro ogłosić oficjalne wyniki. Osoby, które wygrały, otrzymały ode mnie na razie tylko maile potwierdzające.

 1. znalazłam tylko 23 słowa! Może ma ktoś więcej?
  KRIPPE (szopka; żłób) C1-H1

 2. mogłabym poprosic o te słowa które były tam użyte w tej wykreślance, Proszę

 3. Witam serdecznie,
  przypadkowo znalazłam się na Pańskiej stronie szukając życzeń świątecznych.
  Uważam ,że jest to wspaniały pomysł , aby podszkolić się lub poznać lepiej język niemiecki.Gratuluję pomysłu.Na pewno będę korzystać z przykładów.

Napisz komentarz