👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Varia

Nadzór pedagogiczny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Nadzór pedagogicznyKażdy z nas ma jakieś wspomnienia związane ze swoimi nauczycielami i czasami szkoły podstawowej. Wspomnienia te są lepsze lub gorsze, zależnie od tego jak wiodło się nam w szkole, jakie mieliśmy oceny i jaki e było nasze nastawienie do nauki. Z perspektywy czasu z pewnością jednak możemy stwierdzić (szczególnie jeśli nasze dzieci uczęszczają aktualnie do szkoły), że zawód nauczyciela jest profesją bardzo odpowiedzialną. Dobry nauczyciel potrafi zrobić bardzo wiele dobrego ? zainspirować, zachęcić do nauki, ukształtować charakter dziecka, sprawić, że osiągnie ono sukces i zacznie wierzyć we własne siły. Z drugiej strony jednak zły nauczyciel może nie tylko zniechęcić nas do nauki, ale także sprawić, że znienawidzimy dany przedmiot, nawet jeśli nie wykazywaliśmy w jego kierunku szczególnego braku zdolności. Czasami zdarza się jednak, że nauczyciel sprawnie przekazuje wiedzę i potrafi utrzymać dyscyplinę w klasie, ale jego nastawienie wobec uczniów jest dla nich bardzo niekorzystne. Wówczas uczeń nie tylko bardzo się stresuje, ale także może tracić poczucie własnej wartości i bać się chodzić na lekcje?

Chcielibyśmy trafiać na samych dobrych nauczycieli i chcielibyśmy by nasze dzieci od takich właśnie osób uzyskiwały wiedzę. Temu właśnie służy ocena pracy nauczyciela ? możliwość zweryfikowana jakości kształcenia przez daną osobę, jej podejścia do uczniów, zaangażowania w wykonywane obowiązki, przygotowania merytorycznego i innych. Ocenianie pracy nauczyciela jest bardzo ważne, bowiem stanowi impuls do rozwoju dla tych z nauczycieli, którzy nie przykładają zbyt wielkiej wagi do swojej pracy i związanej z nią odpowiedzialności. Niekorzystnie ocenienie pracy nauczyciela może się wiązać z nieprzyjemnościami, dlatego też wiele nauczycieli jest motywowanych dzięki niemu do bardziej wytężonej pracy. Z drugiej strony, korzystna ocena może skończyć się nagrodą, docenieniem zasług i wysokiej jakości nauczania. Oby tych pozytywnych ocen było wśród nauczycieli jak najwięcej!

Artykuł SEO, foto: SXC.hu

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Komentarzy: 1

  1. Na zlinkowanej stronie jest tyle kart/arkuszy/list, że trudno się rozeznać, co z czym ma jaki związek (np. 7 kart tylko dla szkół ponadgimnazjalnych). Dobrze by było może zrobić jakieś zestawienie porównawcze. Inny problem: jest karta samooceny, jak ona się będzie mieć do karty oceny?

Napisz komentarz