👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Słownictwo niemieckie

Duden – Die Wörter der Jahrzehnte

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wessi OssiNiemieckie słówka jak np.: Kaugummi, Pilzkopf czy La Ola odzwierciedlają ducha czasu określonych epok, które mamy już za sobą. Słowa te znalazły też swoje miejsce w słowniku Duden, tworzą one dosyć ważny element niemieckiej historii oraz historii języka niemieckiego, więc specjalnie na ich cześć już jakiś czas temu przygotowana została specjalna prezentacja pokazująca hasła najpopularniejsze w latach od 50. do 90. Jeżeli nie znacie jeszcze tego materiału, to zachęcam do obejrzenia, naprawdę jest to kawał dobrej roboty. Nie zaszkodzi też poszperać w wersji online słownika Duden w poszukiwaniu znaczeń zaprezentowanych słówek. Można dzięki temu nauczyć się kilku nowych rzeczy. Zapraszam na seans ;)

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. Genau! :D
    Świetna oprawa muzyczna i graficzna. Nasi niemieccy sąsiedzi są dobrzy w te klocki.
    Podczas wymian językowych, gdy moje liceum jest odwiedzane przez gości z Celle, Ingolstadt, Berlina, Drezna…. To bardzo popularne są właśnie tego typu prezentacje promujące np dany region Niemiec. Baaardzo podoba mi się taka inicjatywa. Dobra i NIE NUDNA reklama :D

  2. ŚWIETNE!
    Bardzo dziękuję za udostępnienie! Najciekawsze rzeczy jakie oglądam i jakich się uczę znajduję na tej stronie! Pozdrowienia z Pomorza dla Łukasza!!!

Napisz komentarz