Gefällt mir! Landeskunde - realioznawstwo

Szwajcaria z lotu ptaka [wideo]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli macie teraz 20 minut wolnego czasu, to koniecznie musicie zobaczyć ten film, będący teraz chyba jednym z lepszych w kategorii Gefälllt mir!. Jego autorem jest Yann Arthus-Bertrand, a materiał powstał we współpracy ze Schweiz Tourismus. 20 minut pięknych, szwajcarskich krajobrazów połączonych z idealnie skomponowanym podkładem muzycznym autorstwa Armanda Amar tworzą coś, co pozwala na poznanie Szwajcarii z jej najpiękniejszej strony. A to, co Szwajcaria ma najpiękniejsze, to moim zdaniem przyroda: łąki, pastwiska, doliny, góry, jeziora, lasy, góry itd. Radzę teraz wyłączyć telefon i każdy inny rozpraszacz, włożyć słuchawki i włączyć poniższy film. Gwarantuję Wam 20 minut doskonałego relaksu.

Die Schweiz von oben – Film

Poniżej zamieszczam jeszcze dwie klatki z filmu, które jakoś przykuły moją uwagę :)

Die Schweiz von oben – Häuser

Szwajcaria z lotu ptaka - domy

Die Schweiz von oben – Weinberge

Szwajcaria z lotu ptaka - winnice

Dziękuję za uwagę :) Więcej materiałów (np. zdjęcia malowniczych krajobrazów Szwajcarii) do tego przedsięwzięcia znajdziecie na stronie dieschweizvonoben.com.

Foto: sxc.hu oraz klatki z filmu La Suisse vue du ciel

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 14

 1. Piekny jest swiat! Szwajcaria akurat dosc blisko nas. I pomyslec, ze niektorzy wola wybrac Egipt i siedziec na plazy przed hotelem..

 2. Również interesuję się amatorską fotografią i filmowaniem. Ten film zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Sam chciałbym kiedyś nagrać podobny – może za pomocą drona?:) Ale to nie to samo co lot samolotem czy helikopterem. Niedługo z narzeczoną wybieramy się na wakacje do Szwajcarii, dlatego zainteresował nas Twój wpis. Dzięki wielkie.
  Grzegorz pisal/a ostatnio…Odwodnienia liniowe firmy Bielbet

 3. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć Szwajcarię z perspektywy „żuczka”, polecam przejechać się ekspresem lodowcowym. Trzeba tylko dobrze zaplanować taką wycieczkę. Na weekendy bardzo trudno jest zarezerwować miejsce w 2 klasie, nawet na 2 miesiące do przodu.

 4. Byłem w tamte wakacje w Szwajcarii i muszę powiedzieć, że na żywo widoki są jeszcze piękniejsze.. niemniej jednak zdjęcia i film oddają w dużej części piękno tego kraju

 5. Łezka się w oku kręci..
  W ramach Erasmusa spędziłem rok w Bambergu (pn. Bawaria) i miałem przyjemność być absolutnie zaskoczony urodą południowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii właśnie podczas różnych wyjazdów, na które miałem wtedy czas jeździć :) Absolutnie nie spodziewałem się, że jest tam tak ładnie.
  Wstyd, że ten niemiecki mi trochę w międzyczasie uciekł, chodzę sobie teraz po różnych stronach związanych z tą tematyką i coraz bardziej dojrzewam do tego, żeby znowu się za siebie wziąć..

 6. Wspaniały materiał, myślę o tym aby odwiedzić Szwajcarię w trakcie najbliższego urlopu. Chciałbym również odnieść się do Twojego blog. Te słowa powinny pojawić się pod prawie każdym wpisem, ale napisze je raz. Masz talent do pisania. Co prawda nie wszystko, co piszesz, leży w kręgach moich zainteresowań, ale bez wątpienia czyta się Twoje teksty lekko, miło i – co najważniejsze – coś się z nich wynosi.

Napisz komentarz

CommentLuv badge