👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gefällt mir! Język niemiecki

Bodo Wartke – piosenka miłosna po niemiecku [dialekty niemieckie]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ten materiał w pełni zasłużył sobie na miejsce w kategorii Gefällt mir, gdyż w dosyć niezwykły sposób daje nam możliwość osłuchania się z niemieckimi dialektami. Treść poleciła wczoraj jedna z osób na fanpage bloga Facebooku (niemiecki online) i od razu przyciągnęła moją ciekawość. Nie dość, że utwór wykonywany jest nie w jednym, ale w kilku dialektach, to na dodatek jego tematem jest miłość. Utwór powstał z użyciem ciekawego generatora od Bodo Wartke, nie mogłem się powstrzymać i stworzyłem własne dzieło z następującym zestawieniem dialektów: berlinerisch, deutschtürkisch, deutsch, schwäbisch, sächsisch, platt, fränkisch, bairisch oraz kölsch.

Generator umożliwia też użycie innych dialektów oraz języków, warto jest się nim trochę pobawić. Zapraszam do wysłuchania mojej miłosnej piosenki po niemiecku :)

Teraz możecie spróbować stworzyć własne dzieło, wystarczy kilka kliknięć i gotowe.

Po dodaniu dialektów na pięciolinię możecie zapisać plik jako mp3. Wgrajcie gdzieś nagranie i podzielcie się tym, co udało się Wam przygotować. Komentarze stoją otworem.

Foto: smitty42 / CC BY-ND

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (92%) - 1 głos

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 4

 1. Super wpis! uwielbiam słuchać dialektu niemieckiego a tutaj jest ich kilka :)

 2. Prawda, że Bodo jest fantastyczny? :) Uważam, że wykonał kawał dobrej roboty. Lubię tego artystę.

  P.S. U mnie Bodo gościł już jakiś czas temu ;)

 3. super! usmialam sie. brakuje mi jeszcze akcentu z B.W. na poczatku to byl dla mnie szok… gdy uslyszalam: was hasz du gemacht, czy hasz du angszt?…
  piosenka swietna!!

 4. A jakie są wasze ulubione piosenki miłosne po niemiecku?
  Mi bardzo podobają się: „einen Stern” oraz „7 Sünden” DJ-a Ötzi.

  Pozdrawiam
  Tomasz Zalewski

Napisz komentarz