👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki O mnie Varia

Jak nauczyć się języka obcego? – rady od blogerów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze pod koniec sierpnia zeszłego roku zostałem poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań związanych z nauką języków obcych oraz o podzielenie się wskazówkami i radami, które miałyby w tej nauce pomóc. Bez dłuższego zastanowienia zgodziłem się na udział w tym przedsięwzięciu, bo ja ogólnie lubię brać udział w fajnych akcjach :)

Pomysł wyszedł od Sprachcaffe – organizatora zagranicznych wyjazdów językowych. Duży ukłon w ich stronę nie tylko za sam pomysł, ale też za jego realizację, gdyż niemałym wyzwaniem jest zebranie w jednym miejscu tak wielu blogerów językowych. W poradniku każdy z nas pisał, jakie ma sposoby na naukę języka obcego, jak opanować gramatykę, słownictwo, jak szkolić sprawność mówienia. Pisaliśmy poza tym, jakie metody uważamy za najbardziej efektywne, a jakie stanowczo odradzamy. Polecaliśmy także ciekawe materiały, portale i strony www, na których można uczyć się języków.

W poradniku udzielają się następujące osoby, które specjalizują się w języku niemieckim: Agnieszka Drummer, Aleksandra Jakubowska, Dominik Minorczyk, Magdalena Surowiec i ja. Jeżeli natomiast chcielibyście poznać wskazówki dotyczące innych języków obcych, to macie do dyspozycji język angielski, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, japoński, szwedzki i holenderski. Sporą grupę tworzą również blogi wielojęzyczne. Na tej liście znajdziecie mianowicie 18 ciekawych pozycji, które również warto sprawdzić.

Na początek zapraszam do lektury mojej wypowiedzi, którą znajdziecie na str. 55 pliku, a 53 poradnika. Aby przejść do poradnika, wystarczy kliknąć poniższą grafikę. Czekam na Wasze opinie i zdanie w tej sprawie.

Jak nauczyć się języka obcego - poradnik

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 7

  1. Łukasz gratuluje wywiadu! Cała sekcja j.niemieckiego jest ciekawa! Lubię takie konkretne zbiory porad bo odrazu można sobie kilka wybrać i zobaczyć jak działają na mnie. Narazie skupiam się na oglądaniu RTL i czytaniu niemieckiej prasy.

  2. fajowe zestawienie. Ja zapisałem to na.dysku na komputerze i czasem będę zerkal. Gratuluję Łukaszu nominacji czy jak to nazwac jako experta:P

  3. Rosicki Lukasz Odpowiedz

    Witam mieszkam w niemczech od kilku miesiecy mam problem z nauka jezyka niemieckiego (nie wiem od czgo zaczac)dodam ze uczylem sie w szkole tego jezyka bylo to kilka lat wstecz i wszystko z czasem ulecialo. Jesli ktos ma jakies pomysly czego i jak sie uczyc proszeo rady na maila. Z gory dzieki Pozdrawiam

  4. Świetny poradnik, bardzo ciekawy, na pewno pomoże mi zorganizować sobie czas, bo z tym mam największy problem :( Ostatnio przeglądałam nawet jakieś ciekawe szkolenia warszawa, zastanawiam się jak jeszcze mogę sobie pomóc, jeśli chodzi planowanie pracy i zarządzanie czasem. Będę czytać i działać!

Napisz komentarz