👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały

Crazy (2000) – film niemiecki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Autobiograficzna powieść Benjamina Leberta pt. Crazy była jedną z moich pierwszych lektur na studiach. Została ona opublikowana w 1999 roku i opowiada o życiu 16-letniego Benjamina, który przedstawia się swoim kolegom z klasy, a przy okazji nam, czytelnikom następująco:

Hallo Leute. Ich heiße Benjamin Lebert, bin sechzehn Jahre alt, und ich bin ein Krüppel. Nur damit ihr es wißt. Ich dachte, es wäre von beiderseitigem Interesse.

Cześć wam. Nazywam się Benjamin Lebert, mam szesnaście lat i jestem kaleką. Mówię, żebyście wiedzieli. Pomyślałem, że to będzie dobre i dla was, i dla mnie.

Rok po ukazaniu się książki powstał film pod tym samym tytułem. Reżyserią zajął się Hans-Christian Schmid, a scenariuszem on i Michael Gutmann. Główną rolę gra Robert Stadlober (ten ze zdjęcia powyżej), znany z wielu innych produkcji, np.: Słoneczna Aleja, Letnia burza czy Uczeń czarnoksiężnika.

Poniższy film posiada angielskie napisy, zapraszam na seans.

Chętnie poczytam, co sądzicie o Crazy. Czytaliście może książkę? Jak podobał Wam się film?

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.50 (88%) - 2 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 18

  • Spróbuj otworzyć film przez proxy. W google wpisz „youtube proxy” i wybierz pierwszą lepszą stronę, powinno zadziałać. Innym wyjściem jest pobranie filmu na dysk. Wejdź np. na savefrom.net, wklej link do filmu, kliknij „Download” i później którąś z pozycji MP4.

 1. yy, opcja z proxy się nie udała, ale fajna sprawa, dzięki za nią, a l e opcja ze ściągnięciem powiodła się, o rany, dziękuję :D

 2. chętnie przyjmę inne tytuły niemieckie, znaczy się filmy tylko po niemiecku, obejrzałam ich już dość sporo, ale wiadomo niedosyt jest zawsze :D Pomijam oczywiście dubbing.

  • W takim razie może zainteresują Cię też te filmy (kolejność przypadkowa):

   – Krabat
   – Der Baader Meinhof Komplex
   – Good Bye Lenin!
   – Sonnenallee
   – Das Experiment

   To takie trochę klasyki, na dobry początek wystarczy ;)

 3. Hallo Łukasz, przesyłam pozdrowienia dla wspaniałej małżonki, gratuluję drugiej ciąży i raz jeszcze dziękuję za te filmy, choć to było tak dawno, hihi :D No i za ten link proxy, bo tu w DE mam dosłownie wszystko zablokowane :D

Napisz komentarz