👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe

Znasz niemiecki? Sprawdź oferty pracy od Arvato!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Język niemiecki jest językiem urzędowym i narodowym m. in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Liechtensteinie (stąd skrót DACHL). Szacuje się, że jest on pierwszym językiem aż ok. 100 milionów Europejczyków, co, zaraz po rosyjskim, stawia go na drugim miejscu pod względem częstotliwości używania. W tej kwestii wyprzedza nawet język angielski i to o ok. 30 milionów użytkowników! W kontekście globalnym niemiecki stoi na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o ilość osób uczących się go jako języka obcego. Daje to nam jasny sygnał, że znajomość niemieckiego jest wręcz nieodzownym aspektem życia i funkcjonowania w dzisiejszej Europie i na świecie. Dzięki niemu otwierają się przed nami nowe drzwi do kariery, mamy więcej możliwości na europejskim rynku pracy, wzrasta także prawdopodobieństwo awansu, a tym samym podwyżki na obecnym stanowisku.

Ofert pracy, gdzie wymagana jest znajomość języków obcych, w tym niemieckiego, jest obecnie sporo, ale niełatwo jest znaleźć firmę poszukującą pracowników bez względu na ich doświadczenie czy wiek. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam, że takie firmy jednak istnieją. Pod lupę weźmiemy Arvato Polska, gdzie potrzebni są specjaliści w obszarze obsługi klienta z językiem niemieckim.

Sprawdź aktualne oferty pracy na praca.arvato.pl lub pracazniemieckim.pl!

Praca z niemieckim

Arvato Polska działa na rynku polskim już od 1994 roku świadcząc usługi outsourcingowe. Jeżeli nie wiesz, czym jest outsourcing, sprawdź definicję z Wikipedii:

Outsourcing (skrót z ang. outside-resource-using) – wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom.

Arvato wspiera więc i w pewien sposób odciąża polskie i zagraniczne firmy dostarczając rozwiązania w obszarach logistyki, e-commerce, obsługi klientów czy usług finansowych.

Usługi świadczone są aż a 15 językach, więc nie tylko ze znajomością języka niemieckiego możesz znaleźć tam pracę. Do tego liczne lokalizacje Arvato w Polsce sprawiają, że łatwiej jest aplikować tam, gdzie jest Ci najbliżej. Na poniższym filmiku możecie przykładowo bliżej poznać Contact Center Arvato w Poznaniu.

Arvato podkreśla nieustannie, że ludzie są w tej firmie elementem bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym. W sumie nic w tym dziwnego, przecież świadczenie usług outsourcingowych opiera się na ludziach. To oni są specjalistami wspierającymi daną firmę, która z takich usług korzysta. Na potrzeby tego artykułu poprosiłem firmę o przeprowadzenie rozmów z wybranymi pracownikami, aby pokazać Wam, jak to jest być członkiem teamu Arvato, jakie są szanse rozwoju, awansu.

Joachim

Joachim: Zacząłem pracę w Arvato w 2016 roku, na innym projekcie niż obecny. Zaczynałem jako konsultant, dzisiaj jestem na stanowisku Team Managera w nowopowstałym projekcie. Co pokazuje, że w firmie są realne szanse na rozwój. (…) To, co nas wyróżnia, to nie tylko to, że wymagamy języka, ale także dajemy możliwość doszkolenia języka. Jest kurs, który prowadzi nasza koleżanka Kasia, dwutygodniowy trening, dla osób, które potrzebują „rozgrzania językowego”. (…) 

Dla osób, które jeszcze nie zaczęły studiów lub mają wakacje, a chciałyby się rozwijać w naszej firmie, to jest dobry moment na dołączenie do nas. Nasze szkolenia trwają 4 tygodnie, więc wakacje są idealnym momentem, żeby zacząć pracę u nas. Szczególnie zapraszamy studentów zaocznych, którzy na pewno świetnie sobie poradzą z połączeniem pracy i studiów. Ja sam planuję teraz rozpocząć studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Coaching, żeby móc się jeszcze lepiej odnajdywać w mojej roli Team Managera. (…)

Arvato - praca z niemieckim

Dla mnie jako Team Managera, ważne jest to, abyśmy na projekcie czuli się dobrze. Sam byłem konsultantem i wiem jakie to jest ważne. W naszym teamie razem staramy się spędzać przerwy (mamy aż 50 min. przerwy), jemy wspólnie posiłki. Mamy duże poczucie jedności. (…)

Dennis

Dennis: Urodziłem się w Niemczech, tam też mieszkałem, od roku mieszkam w Polsce. Wyprowadziłem się do Polski dla dziewczyny, która opowiedziała mi o pracy w Arvato. Postanowiłem spróbować i się nie zawiodłem. Pracuję już niecały rok. (…)

Bałem się, że jak przyjadę do Polski to nie będę używał niemieckiego, a tutaj mam taką możliwość, z czego jestem zadowolony.  (…) Ludzie boją się często pracy „na słuchawce”, ale nie ma czego. Na projekcie, na którym pracuję, mogę powiedzieć, że 95% klientów jest miłych i uprzejmych, a także wyrozumiałych. (…)

Arvato Center

Arvato ruszyło obecnie z projektem, do którego potrzebne są osoby ze znajomością języka niemieckiego. Do oddziału w Poznaniu potrzebni są konsultanci ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego. Firma gwarantuje profesjonalne szkolenia wdrażające, zróżnicowany pakiet świadczeń dodatkowych, elastyczne godziny pracy, które umożliwiają pogodzenie nauki, pracy oraz dodatkowych zajęć, a do tego konkursy z nagrodami, bilety na imprezy kulturalne, upominki urodzinowe. Przyznacie, że niewiele jest firm, które tak dbają o swoich pracowników. Z drugiej strony ta praca to także wymagania, np. bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (poziom B2/C1), zaangażowanie, sumienność, sprawna obsługa pakietu MS Office, nastawienie proklienckie. Chyba nie są one jednak zbyt wygórowane, prawda?

Jeżeli chcecie dokładniej poznać Arvato i sprawdzić aktualne oferty pracy, zerknijcie na praca.arvato.pl lub pracazniemieckim.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.20 (84%) - 5 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz