👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Słownik obrazkowy

Słownik obrazkowy języka niemieckiego – Planeten und Monde – planety i księżyce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawnictwo PONS oddaje nam do dyspozycji bardzo ciekawy i na dodatek DARMOWY niemiecki słownik obrazkowy. Został on podzielony na 17 działów tematycznych (np.: astronomia, świat roślin i zwierząt, człowiek, dom, garderoba, sztuka, nauka, komunikacja itd.). Jak twierdzą autorzy, słownik zawiera ponad 6000 haseł, co jest liczbą całkiem sporą, mając na uwadze fakt, że jest to słownik obrazkowy, którego opracowanie jest trudniejsze, niż słownika tradycyjnego. Trzeba w końcu każde hasło opatrzeć odpowiednim obrazkiem :)

Dzisiaj chciałbym podzielić się materiałami z pierwszego działu: Astronomia. Poznamy niemieckie nazwy planet i ich księżyców (Planeten und Monde). Aby przejść do słownika należy kliknąć poniższą grafikę.

Planeten und Monde

Miłej nauki :)

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. O proszę, nie wiedziałem, że można nawet coś takiego znaleźć bezpłatnie w sieci – w sam raz dla uczących się niemieckiego od podstaw. :-)

Napisz komentarz