👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Varia

Jak uczyć się do egzaminów? – poradnik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Strategie uczenia sięDzisiaj przygotowałem dla Was coś specjalnego. Jest to poradnik Wydawnictwa Złote Myśli pod tytułem „Jak uczyć się do egzaminów?” autorstwa Marcina Kijaka. Z poradnika dowiecie się, jak należy się poprawnie odżywiać, aby poprawić wyniki w nauce, jakie są podstawy psychologiczne udanego procesu uczenia się (Pozytywne Nastawienie Umysłu, dobry humor, Racjonalna Terapia Zachowania, techniki NLP w zwiększaniu motywacji, krąg doskonałości, Core Transformation itd.). Poznacie strategie uczenia się, także słynne mnemotechniki: Łańcuchowa Metoda Skojarzeń, Główny System Pamięciowy – GSP, Metoda liczbowo-kształtowa, Metoda liczbowo-skojarzeniowa, Rzymski pokój. Dowiecie się, jak tworzyć mapy myśli, o których nieraz wspominałem już na swoim blogu. Bardzo ważnym punktem publikacji jest wg mnie fragment o radzeniu sobie ze stresem, gdzie wyjaśnione zostały pojęcia: Reframing – sposób na złego egzaminatora w 4 prostych krokach czy Zwalczanie stresu – metoda neurokinestetyczna.

We wstępie autor zachęca nas do zapoznania się z treścią jego e-booka w następujący sposób:

Jeśli jesteś studentem lub nim byłeś, to wiesz, jak to jest, gdy zbliża się nieubłaganie czas sesji egzaminacyjnej. Dla większości ludzi sesja kojarzy się z samymi przykrościami: nieprzespane noce, stres, znużenie, zniechęcenie, konieczność ślęczenia nad stertami materiałów.

Wyobraź sobie teraz, że to wszytko jest tylko złym snem, koszmarem. A Ty budzisz się rano, wstajesz i uśmiechasz do lustra, wiedząc, że przychodzi czas jeszcze większego luzu i przyjemności! Tak! Sesja może stać się Twoim ulubionym okresem w trakcie studiowania!

Dla mnie tak właśnie było od połowy studiów, gdy dowiedziałem się, że można inaczej – lepiej, szybciej, skuteczniej i z dużą ilością zabawy! Ty również możesz zmienić sesje w czas dobrej zabawy, relaksu i świetnego nastroju! Aby to jednak zrobić, musisz zmienić pewne sposoby myślenia i postępowania na bardziej użyteczne dla Ciebie. Gdy już to zrobisz i zastosujesz w praktyce, już po pierwszej sesji zdasz sobie sprawę, jak bardzo było to dla Ciebie korzystne!

W niniejszym mini ebooku omówiłem w 6 punktach, co zmienić w swoim myśleniu i postępowaniu, aby sesja stała się okresem pełnego luzu i komfortu. Jeśli wiedzę tę zastosujesz w praktyce, przekonasz się, jakie to proste!

Niniejsza publikacja może być kopiowana oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody Wydawcy. Zabrania się jej odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 2

  1. i kolejne ciekawe podejście komentarzy brak:( czy naprawdę uwielbiamy się nie umiejętnie uczyć? Panie Łukaszu wielkie dzięki za tak fajny blog i różne spojrzenie na naukę

    • Chyba coś w tym jest, bo wpis miał tylko 1000 odsłon przez kilka lat… a uczyć się trzeba umieć, szkołą niekoniecznie tam taką umiejętność przekaże.

Napisz komentarz