👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Edutainment - nauka poprzez zabawę Hörverstehen - słuchanie Język niemiecki Leseverstehen - czytanie Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały Technologia

GRIPS Deutsch: darmowy kurs języka niemieckiego online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

GRIPS DeutschBawarski nadawca radiowy, Bayerischer Rundfunk, przygotowuje ciekawy kurs języka niemieckiego online – GRIPS Deutsch. Jak widać jest to już kolejny (obok kursu Deutsche Welle), profesjonalnie przygotowany kurs dla uczących się języka niemieckiego dostępny w Internecie. Jest on oczywiście darmowy i będzie składał się ostatecznie z 36 lekcji, podczas których będzie można opanować i poćwiczyć naprawdę sporo informacji związanych z językiem niemieckim.

Cały kurs został podzielony na następujące działy:

 • mündliche Kommunikation – komunikacja
 • Sprache untersuchen – „badanie” języka pod kątem części mowy
 • Rechtschreiben – zasady poprawnej pisowni w języku niemieckim
 • Texte verfassen – zasady pisania tekstów po niemiecku
 • Texte verstehen – rozumienie tekstu pisanego w języku niemieckim
 • Medien – media, ich rodzaje i sposób wykorzystania

Do każdej lekcji dołączone są filmy wideo, jak np. ten poniższy do tematu „Körpersprache – mowa ciała„. Po ich oglądnięciu przechodzimy do materiału, gdzie możemy doczytać i uzupełnić informacje. Później mamy do rozwiązania kilka ćwiczeń interaktywnych z możliwością sprawdzenia odpowiedzi.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (96%) - 3 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 12

 1. Zastanawiam się w jakim kontekście można rozumieć:
  ,,dein auftreten(Nicht zu groß und nicht zu klein)”
  wyszperane w jakimś tekście piosenki o miłości, a jakże inaczej!

 2. Weszłam dziś na Pańską stronę , póki co , niemiecki „idzie mi ,jak krew z nosa”, uczę się sama od podstaw. Tragedia:)
  Zauważyłam ,że nie podaje Pan transkrypcji, a dla takich laików ,jak ja ,którzy zaczynają od samych podstaw – dosłownie ,jest to niezmiernie ważne. Czy mógłby Pan łaskawie wziąć to ewentualnie pod uwagę?

 3. Bardzo chetnie skorzystam z kursu.obecnie mieszkam zdziecmi na terenie Niemiec ,a mam spore trudnosci z opanowaniem perfekt jezyka niemieckiego Pozdrawiam

 4. Na docelowej stronie z kursem nie wystwietla mi wcale filmikow.
  Probowalem na kilku przegladarkach i nie dziala. Jakis brak wtyczek, kodekow?
  Ktos ma podobny problem?

 5. To już moje drugie podejście do języka niemieckiego. Za pierwszym razem brakło motywacji i wyniki były skromne. Może teraz się uda wytrwać. A jeśli chodzi o filmiki to chodzą na gogle Chrome.

Napisz komentarz