👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Technologia Varia

Mówię NIE dla ACTA!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Mówię NIE dla ACTACo to ACTA? Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ang. Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA) ? projektowane porozumienie wielostronne, mające narzucić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Dokument ustanawia szereg regulacji prawnych o globalnym zasięgu. (…) 25 listopada 2011 Rada Ministrów przyjęła uchwałę umożliwiającą podpisanie ACTA przez Polskę. Złożenie podpisu jest planowane na 26 stycznia 2012. (Wikipedia)

Wyobraź sobie dostawcę Internetu, który kontroluje wszystko to, co robisz on-line.

Können Sie sich vorstellen, dass Ihr Internetanbieter Ihre gesamten Onlineaktivitäten überwacht?

Wyobraź sobie, że leki generyczne, które mogłyby uratować ludzkie życie, są zabronione.

Können Sie sich vorstellen, dass Nachahmerpräparate, die Leben retten können, verboten werden?

Wyobraź sobie nasiona, mogące wykarmić tysiące ludzi, kontrolowane i blokowane w imię patentów.

Können Sie sich vorstellen, dass Samen, die Tausende ernähren könnten, zurückgehalten werden, im Namen von Patenten?

To stanie się rzeczywistości, gdy wejdzie w życie ACTA.

Das wird mit ACTA Realität.


Filmik po polsku wyjaśniający co to jest ACTA.

Wideo: laquadrature.net

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 20

 1. Nie no to jest w ogóle odpał jakiś a najgorsze że to żaden film sensacyjny tylko rzeczywistość- to się dzieje i to przeraża…

 2. przepraszam za offtopic ale gdzie można dostać kod który by zaciemniał stronę? Sam przyłączył bym się do tej akcji oraz moi słuchacze również !!

 3. W 100% popieram protest i nie wyobrażam sobie tego, żeby ktoś mnie śledził w sieci, blokował strony i patentował leki czy nasiona, które mogą wyżywić miliony ludzi na całym świecie. STOP ACTA!

 4. Wrzucilem na FB i wrzuce na bloga. Oby to nie przeszlo.

  Z innej beczki – swietna prace robic na blogu :)

  Zdravim!

 5. Łukasz proszę cie nie obrażaj się ,a le twoje nie dla ACTA czy mój sprzeciw czy Hołdysa tusk i trak ma e dupie , bo po pierwsze tak jak komuniści uważa Polaków za :
  1.tępych matołów .
  2. jego osobowość ukształtowała się w Komunie i działa Tusk i jego klakierzy po komuszu nawet jak to są młodzi klakierzy to dla kasy i stanowisk będą lizać mu dupę nawet jak mają inne poglądy .
  3. Tusku uwierzył ,że będzie rządził 40 lat i przez 40 lat poparcie mu nie zejdzie mniej niż 30% a jak troszkę zejdzie to pasożyty z PSL na czele z Pawlakiem mu pomogą .
  4. niedawno były wybory a ich wynik wzmocnił tuska ,w przekonaniu ,że może robić w Polsce to co chce nawet komusze rozwiązania.
  5. Kaczyński nie byłby lepszy , bo takze osobowość kształtował w Komunie .
  Mądry człowiek juz dawno przewidywał taką sytuacje z tym ACTA i nie jest to sensacja .
  No to Łukasz żegnamy FACEBOOK he he !!!
  pozdrawiam bo wsrod wielu debilow w tym kraju są wyjątki mądrych ludzi a ty wlasnie masz trochę oleju w głowie dzięki ci za to !!!!
  Pozdrawiam ciebie i twoją żonę Piotr

 6. list znaleziony w sieci:

  do pani jadwigi rodowicz-czechowskiej – ambasador polski w tokio

  tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  szanowna pani, przestrzegam pania przed podpisaniem tego antydemokratycznego traktatu. nie obawia sie pani po powrocie ostracyzmu we wlasnym srodowisku? ze kazdy porzadny czlowiek bedzie pania omijal szerokim lukiem? ze studenci na orientalistyce beda pania wytykac palcami? ze pani zdjecie bedzie tam wisialo z podpisem, ze to pani podpisala ten traktat?
  niech pani tez pamieta, ze internauci z pewnoscia tego pani nie zapomna. nie obawia sie pani, ze stanie sie ulubionym celem dla wszystkich studentow informatyki i nie tylko?
  patrzac tylko na portale spolecznosciowe, zrobi sobie pani w kraju setki tysiecy wrogow, a z pewnoscia pani zdjecie stanie sie, niezaleznie od zawartosci acta, w internecie bardzo popularne

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26268/jadwigarodowicz1620.jpeg
  zrodlo fotki
  http://kultura.wp.pl/title,Rodowicz-Czechowska-Jadwiga-Maria,wid,13134272,wiadomosc.html

 7. Tak na chłopski rozum wszystkie manifestacje, pikiety i protesty w tym kraju nie mają najmniejszego rezultatu, robią i będą robić co chcą nie da się ich powstrzymać. Pewnie nikt z normalnych obywateli nie dowie się nigdy ile będą mogli zarobić na tych ACTA’ch bo nikt mi nie powie, że chodzi tu o nasze dobro :)

 8. w dupie se wsadz ta petycję !!!!!!!
  nie trzeba było na niego głosować w wyborach a teraz ryczeć jak krowa na pastwisku!!!
  wystawienie racchunku dla Tuska
  za 3 lata i 8 miesięcy i przestac mi tu chrzanić o petycjach

Napisz komentarz