👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki Technologia

Platforma e-learningowa do nauki języka niemieckiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Platforma e-learningowa do nauki języka niemieckiegoCałkiem przypadkowo trafiłem przed chwilą na bardzo ciekawą platformę e-learningową, na której zupełnie za darmo możecie ćwiczyć znajomość języka niemieckiego. Deutschfördern.de to miejsce, gdzie samodzielnie możecie sprawdzić swoją wiedzę. Po wykonaniu danego ćwiczenia od razu otrzymujecie odpowiedź i informację czy wykonaliście je dobrze, czy też coś należy poprawić. Do korzystania z platformy nie jest potrzebna rejestracja, więc wystarczy tam zaglądnąć i od razu można zabrać się za naukę.

Do wyboru są następujące działy:

 • Grammatik – gramatyka (np.: odmiana, synonimy, różne części mowy, budowa zdań, reguły gramatyczne, imiesłowy itd.);
 • Rechtschreibung – ortografia (np.: szukanie błędów w tekście, pisownia małą i wielką literą, nieme „h”, interpunkcja itd.);
 • Literatur – literatura (np.: krótkie dyktanda ze słuchu, quizy itd.);
 • Textproduktion – produkcja tekstu (np.:  opisy, sprawozdania, budowa tekstów itd.).

Platforma powinna bez problemu działać na większości przeglądarek, potrzebne będą słuchawki lub głośniki, gdyż w niektórych poleceniach będziecie musieli wysłuchać nagrania.

Fot.: SXC.hu

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 3.00 (68%) - 2 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 7

 1. Bardzo fajne! Na pewno mi się przyda, chętnie będę tam zaglądać :D A zna Pan jeszcze jakieś strony/programy, które uczą typowej ortografii j. niemieckiego (interpunkcja, mała/wielka litera, pisownia razem i osobno)? Jeśli tak, byłabym wdzięczna! :D

  PS. NAJLEPSZY BLOG O J.NIEMIECKIM< JAKI DO TEJ PORY ZNALAZŁAM!!! :D

  • Ja mogę polecić Profesora Klausa Słownictwo 6.0. Uczy zdań i słówek. Są tam różne ćwiczenia zum Beispiel zaznacza się to co się usłyszało, wpisuje się to co się usłyszało, wpisuje się tłumaczenie, dopiera rodzajnik, wpisuje się liczbę mnogą. Są jeszcze ćwiczenia obrazkowe utrwalające słownictwo. Dobieranie w pary.

  • Dziękuję za linka. Z tego co zdążyłem zauważyć, wszystkie ćwiczenia są darmowe, wymagana jest jedynie rejestracja, prawda? Czy platforma jest nadal rozwijana? Pojawiają się nowe ćwiczenia?

 2. Witam, czy zna pan może jakieś strony, gdzie są podane liczby mnogie rzeczowników? z niektórymi mam problem, a w słownikach nie ma ;< …

Napisz komentarz