Język niemiecki Landeskunde - realioznawstwo Materiały wideo do nauki Podkasty niemieckie Sprawności komunikacyjne - materiały

Ticket nach Berlin – nowy projekt Goethe-Institut i Deutsche Welle

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ticket nach Berlin - nowy projekt Goethe-Institut i Deutsche WelleDeutsche Welle oraz Instytut Goethego przy wsparciu niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Auswärtiges Amt) wysyłają od czwartku, 5-go września, sześcioro uczących się niemieckiego z całego świata na jedyną w swoim rodzaju podróż z tym językiem. Ich celem jest tytułowy Ticket nach Berlin. To swoiste show, które będzie nam dane oglądać, ma jednak służyć przede wszystkim nam, widzom, bo dzięki niemu będziemy mogli podszkolić swoje językowe umiejętności. Prezentowane materiały są na poziomie B2, więc trzeba już mieć dosyć silne podstawy, żeby móc z nich w pełni skorzystać.

Wspomnianych sześcioro uczestników tworzy dwie drużyny po 3 osoby każda. Almudena Lopez (Hiszpania), Nichole Soo (Australia) i Eric Nodjimgoto (Kamerun) zaczynają swoją przygodę na wyspie Pellworm. Kristina Madzhidova (Rosja), Nasser Mansour (Egipt) oraz Jonas Bertelsen Enge (Norwegia) startują natomiast u stóp góry Zugspitze. Wspólnym celem obydwu drużyn jest oczywiście Berlin.

Ticket nach Berlin jest nowoczesnym sposobem zaprezentowania treści niemieckojęzycznej online. 19 pięciominutowych filmików uzupełnionych jest interaktywnymi ćwiczeniami online z gramatyki, słownictwa i realioznawstwa. Nauczyciele też znajdą tutaj coś dla siebie, mianowicie dodatkowe arkusze z ćwiczeniami, które na pewno będą nowym i motywującym elementem ich zajęć.

Nowe odcinki znajdziecie w każdy czwartek na stronach www.dw.de/ticket oraz www.goethe.de/ticketnachberlin. Na razie zapraszam do obejrzenie trailera i pierwszego odcinka.

Ticket nach Berlin – Trailer

1. odcinek: Zugspitze – Wo bitte geht’s zur Wetterstation?

Ćwiczenia do 1-go odcinka:

Jak Wam się to wszystko podoba? Skorzystacie z tej darmowej oferty?

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 12

  1. Super sposób na dodatkową naukę, dziękuję za wskazanie tej oferty nauki.Cwiczenia też dobrze i łatwo opracowane , można się uczyć.Czy kolejne odcinki będą w każdy czwartek?? pozdrawiam

  2. super;) ale czemu nie ma tłumaczenia na język polski ,wszystko muszę szukać w słowniku to nie robota

    • Jak wspomniałem we wpisie „Prezentowane materiały są na poziomie B2, więc trzeba już mieć dosyć silne podstawy, żeby móc z nich w pełni skorzystać.” Może po prostu jest jeszcze za wcześnie na pracę z materiałem na tym poziomie zaawansowania. B2 jest to poziom średniozaawansowany i naprawdę trzeba posiadać już dosyć sporą wiedzę, żeby bez problemu móc z niego skorzystać.

  3. Wlaśnie ze wszystkim się zapoznałam, ćwiczenia zrobione! Super sprawa, polecam :)

  4. Witam. Ja niestety nie jestem jeszcze na poziomie B2 dlatego ten filmik jest dla mnie nie do końca zrozumiały ale na pewno wrócę go pooglądać za jakiś czas a ten film będzie dla mnie wyznacznikiem moich umiejętności posługiwania się niemieckim :)

  5. Myślę,że po obejrzeniu kilka razy można zrozumieć, na tym chyba też polega ta nauka, częśc słówek można przetłumaczyc i sens będzie zrozumiały.

  6. Najlepsze jest właśnie to, że ta nauka jest doskonałym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na fakt, iż jest przekazywana profesjonalnie, to jeszcze te ćwiczenia są wspaniałe. Pozdrawiam

  7. To jest super sprawa. Kiedy pracujesz, masz rodzinę itp. trudno znaleźć czas i pieniądze na 2 czy 3 lekcje języka tygodniowo. Taki film możesz uruchomić właściwie wszędzie, na komputerze, tablecie czy telefonie. Niezależnie od tego czy jedziesz tramwajem czy masz właśnie przerwę w pracy.

Napisz komentarz