👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Gefällt mir! Technologia Varia

Wyloguj się do życia, czyli projekt poruszający problem uzależnienia od Internetu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy wiedzieliście, że 18% nastolatków w Polsce w wieku 11-16 lat nie je albo nie śpi z powodu korzystania z Internetu? (dane wg EU Kids Online 2011). Między innymi z tego powodu ktoś wpadł na pomysł projektu ?Wyloguj się do życia?, o którym usłyszałem dosłownie dzisiaj i postanowiłem wspomnieć o nim na blogu, chociaż nie jest on związany z językiem niemieckim. Grupą docelową projektu jest właściwie każdy, kto korzysta z Internetu. Ambasadorem projektu jest raper Wojtek ?Sokół? Sosnowski.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z niekontrolowanego używania Internetu i komputera. Wszystko to sprzyja rozwojowi uzależnienia, a każde uzależnienie jest równie niebezpieczne i prowadzi do utraty relacji, osamotnienia, smutku. Projekt Wyloguj się do życia chce zwrócić uwagę jak największej liczby osób na zagrożenia wynikające z nieograniczonego korzystania z komputera i zachęcić do szukania zdrowej równowagi między światem wirtualnym a realnym. Nie trzeba przecież całkowicie rezygnować z Internetu, by mieć wolność wyboru.

Powstał też specjalny filmik promujący projekt, gdzie Sokół zachęca widzów do tytułowego ?wylogowania?. Oglądnijcie, przemyślcie i podajcie dalej.
 

Zapraszam też do wzięcia udziału w ankiecie.

Ile czasu dziennie jesteś online?

 • nie liczę, ale bardzo dużo (26%, 102 Głosów)
 • ponad 4 godziny (21%, 81 Głosów)
 • 1-2 godziny (16%, 60 Głosów)
 • 2-3 godziny (15%, 58 Głosów)
 • 3-4 godziny (13%, 50 Głosów)
 • mniej niż godzinę (9%, 35 Głosów)

Głosujących razem: 386

Loading ... Loading ...

Wyloguj się do życia

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 7

 1. Przekaz dla rodziców powinien być jasny – odganiać dziecko od komputera, gdy siedzi dłużej niż 3 godziny. Kiedyś mówiło się godzinę… dajmy im jeszcze 2 godziny na „naukę” i ściąganie rzeczy „do szkoły”. Nie można im w końcu całkowicie odpiąć okna na świat – trzeba tylko nauczyć ich umiaru.

  • Dokładnie o to chodzi w tej kampanii, chociaż jeżeli ktoś już jest uzależniony od Internetu, to jest już za późno na naukę umiaru, wtedy potrzebna jest terapia i całkowite odcięcie od sieci.

 2. ’klasa maturalna’ może być MATURKLASSE albo ABITURKLASSE? tak i tak poprawnie?

 3. jaką książkę, skrypt itp może polecić Pan do nauki zarówno gramatyki jaki i leksyki dla studenta germanistyki?

  • Do gramatyki polecam np. Helbig Buscha, Dreyer Schmitta, Duden Band 4, gramatykę kontrastywną Engela. Sam się m. in. z tego uczyłem :) a do słownictwa? Czasopisma, gazety, książki, artykuły online i godziny spędzone ze słownikiem ;)

   ___
   Następnym razem staraj się dodawać komentarze na temat wpisu, pod którym piszesz, bo nie będę ich zatwierdzał.

Napisz komentarz