👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Słownictwo niemieckie

DUDEN Das Aussprachewörterbuch pdf – słownik wymowy niemieckiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Macie ochotę na kolejny słownik DUDEN do pobrania za darmo w formacie pdf? Był już DUDEN Grammatik i Briefe gut und richtig schreiben, przyszedł czas na Das Aussprachewörterbuch. Kilka słów o tym słowniku:

Wie spricht man König richtig aus? Das ?Aussprachewörterbuch? von Duden dokumentiert die richtige Betonung und Aussprache von über 130 000 Wörtern und Namen inklusive der im Deutschen gebräuchlichen Fremdwörter und fremdsprachlichen Namen auf Basis der internationalen Lautschrift. Das Standardwerk vermittelt eine einheitliche, allgemein verständliche Aussprache und fördert so eine intakte Verständigung im ganzen deutschen Sprachraum und zwischen Menschen unterschiedlicher Schichten und Berufe.

Neue Wörter (Font, Nordic Walking, spacig), geografische Namen und Sprachbezeichnungen (Ayers Rock, paschtunisch), Personennamen (Condoleezza, Juschtschenko, Schavan) sowie Namen bekannter Institutionen und Vereinigungen (Attac, Isaf, ver.di), die für das Zeitgeschehen von Bedeutung sind, wurden für die Neuauflage ergänzt.

Poniżej zamieszczam już sam słownik, który ktoś udostępnił na portalu Scribd. Stamtąd możecie też pobrać książkę w pdf.

Mam nadzieję, że książka pomoże Wam w doskonaleniu swojej wymowy.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 3.67 (76%) - 3 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 8

  • Cytuję: Poniżej zamieszczam już sam słownik, który ktoś udostępnił na portalu Scribd. Stamtąd możecie też pobrać książkę w pdf.” Trzeba tam sobie założyć darmowe konto, wtedy można pobierać pliki.

 1. Super, że dodajesz takie „perełki” jak to określiła je Aleksandra :) Wiadomo, doskonalenia wymowy nigdy za wiele, a samemu znaleźć takie słowniki to graniczy z cudem, bo nie zawsze zna się takie fajne stronki ;) No to trzeba się zebrać w sobie bo tym świątecznym lenistwie i wziąć za lekturę :) Wielkie, wielkie dzięki za udostępnienie :) Pozdrawiam serdecznie!

 2. Oooo! Super :) a czy ktoś wie, czy DUDEN Grammatik jest jeszcze gdzieś dostępna?

 3. Czy to legalne? Niby nie Ty udostępniłeś ale hmm :) Ja też mam swoje sposoby np. darmowe konto na portalu goethe institut i tam jest biblioteka, więc można pobierać wiele słowników – niby zabezpieczone, ale na własny użytek je przerobiłam na pdf bez blokady. Konkretnie to jest biblioteka Goethe Institut „onleihe” – kiedyś była „promocja”, darmowe konto na rok i po tym czasie wysłali mi prósbę o wpłatę – bodajże 20 zł na rok, czyli to i tak mało! A książek jest multum. Ja zignorowałam tego maila, a oni sami wysłali kod do dalszego dostępu jakiś miesiąc później, mojej koleżance tak samo, czyli nawet jeśli ta strona nie jest darmo, to w praktyce nie zapłaciłam za to nic, a mam już dostęp chyba trzeci rok :) Nie wiem czemu tak jest, ale po jakimś czasie wysyłają sami kod dostępu z Goethe institut w Warszawie

  • Udostępnianie tego typu materiałów np. na scribd, nie jest legalne, oczywiście. Natomiast informowanie ludzi o tym, że ktoś je tam udostepnił, już tak. Plik jest dostepny publicznie i każdy ma do niego dostęp.

   Dzięki za info o bibliotece, może któryś z Czytelników skorzysta, jeżeli zobaczy Twój komentarz.

  • Hej Agata,
   wielkie dzięki za ten komentarz. Dobrze jest wiedzieć, że jest taka strona. Będę korzystał!

Napisz komentarz