👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Pogotowie językowe

Matura ustna z niemieckiego 2016 – tematy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Powtórzę to, co pisałem rok temu: stało się to już tradycją, że na krótko przed maturą ustną z języka niemieckiego tworzę na moim blogu wpis, pod którym wszyscy ci, którzy w danym roku już ten egzamin mają za sobą, dzielą się z innymi swoimi tematami i scenkami maturalnymi. Zacząłem publikować takie wpisy w roku 2012, gdzie zostawiliście 350 komentarzy, rok później było ich trochę ponad 1100, natomiast w roku 2014 udzielaliście się mniej chętnie, bo skomentowaliście wpis tylko ponad 120 razy. Rok 2015 to niestety już tylko 49 komentarzy. W tym roku dajcie coś od siebie i pomóżcie innym! To doskonała pomoc innym zdającym, gdyż tematy powtarzają się w różnych województwach.

Zapraszam do dzielenia się tematami maturalnymi z roku 2016!

Matura niemiecki 2016

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 4.71 (93%) - 7 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 57

  1. Województwo dolnośląskie, 19/30 co daje 63%:) w dialogu miałem wyjście do teatru ze znajoma z Niemiec i to Ja rozpoczynałem. Musiałem uwzględnić cztery kwestie: na jaka sztukę idziemy, kwestie biletów, dojazd i powrót, oraz ubiór jaki założę do teatru. W zadaniu drugim na obrazku była para młoda, na weselu, w tle ludzie klaszczący i uśmiechający sie. Pytania: dlaczego panna młoda ze zdjęcia nie ma buta?, jak chciałbym zeby wyglądało moje wesele?, jak wyglądało ostatnie wesele na jakim byłem?.w zadaniu trzecim miałem trzy obrazki, na temat wyrzucania jedzenia. Pytania: dlaczego ludzie wyrzucają jedzenie do śmieci?, co mozna zrobic z jedzeniem zamiast wyrzucania? ;););)

Napisz komentarz