👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

O mnie

Usprawiedliwienie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W styczniu 2017 roku mój blog skończył 7 lat. Całkiem niezły wiek jak na bloga językowego i muszę przyznać, że jestem z tego dumny. Przez ten czas zyskał ponad 9 080 000 odsłon, co daje ponad milion rocznie! Kolejny powód do radości. Prawie 40 000 fanów na FB też nie pozostaje bez znaczenia. Do tego 693 wpisy oraz ponad 7 600 komentarzy. Nazbierało się. Jednak mało pocieszający jest fakt, że piszę coraz rzadziej. Ostatni wpis dodałem w grudniu 2016 roku i od tego czasu nie miałem chwili, żeby napisać coś świeżego, za co Was, drodzy Czytelnicy, przepraszam.

Chciałbym krótko wyjaśnić, jak doszło do takiej sytuacji. W lutym 2015 roku urodził się mój syn, Jaś, a już w marcu 2016 roku na świat przyszła moja córka, Marysia. I tutaj tak naprawdę mógłbym skończyć wyjaśnienia, ale to nie wszystko, co pochłania mój czas oraz moce przerobowe :) jest też Szkoła Językowa Paroli. Szkołę prowadzę od stycznia 2011 roku i obecnie zarządzam grupą dwudziestu jeden lektorów, którzy prowadzą indywidualne lekcje online z pięciu języków obcych: niemieckiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz rosyjskiego. Na dodatek lektorów jest coraz więcej i więcej, wciąż przychodzą także nowi uczniowie. To dla mnie ciężka praca i mnóstwo dodatkowych obowiązków. Obsługujemy mnóstwo osób prywatnych oraz kilka dużych firm, co oznacza dziesiątki raportów i duuuużo papierkowej roboty.

Poza tym wszystkim zacząłem szukać też innych dróg realizacji własnych pomysłów, stąd np. portale www.suwalki.pro i www.niemiecki.pro. Ten drugi też jest lekko zaniedbany z braku czasu na zarządzanie.

Miałem nawet myśli, żeby oficjalnie zawiesić pisanie tego bloga, ale obawiam się, że szybko bym pożałował tej decyzji, gdyż język niemiecki nadal jest moją pasją, a dzielenie się wiedzą za darmo to zajęcie dające mi dużo satysfakcji. Jestem więc nadal, ale rzadziej, dużo rzadziej. Entschuldigung! Mam nadzieję, że zrozumiecie.

Pozdrawiam
Łukasz Tyczkowski

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (96%) - 3 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz