👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki O mnie Suwałki Varia

Mój szósty rok blogowania, czyli podsumowanie 2015 i plany na 2016

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Mija kolejny rok. Szósty. Przyszedł czas na podsumowanie mojej działalności na blogu i w sieci. Rok 2015 był rokiem wielu zmian, nie tylko w sferze zawodowej. W podsumowaniu roku 2015 wspominałem, że moja rodzina się powiększy i tak też się stało :) Mój syn ma teraz prawie roczek i musicie mi wybaczyć, ale wolę spędzać czas z nim niż przed komputerem, opracowując kolejne materiały na bloga. Co więcej, drodze jest drugie dziecko, Jaś będzie miał siostrzyczkę :) Wtedy już pewnie będę pisał raz na pół roku, żeby tylko podtrzymać klimat, zobaczymy, czas pokaże, na ile będę mógł sobie pozwolić.

niemiecki.proNa spadek aktywności tutaj ma także wpływ to, że wciąż szukam nowych dróg rozwoju i nie chcę się tak bardzo koncentrować tylko na blogu. W październiku 2015 stworzyłem nowy portal/blog do nauki języka niemieckiego – niemiecki.pro. Informowałem o tym w jednym z wpisów. Portal od razu zyskał popularność, na FB mamy ok. 3000 fanów i ciągle przybywa czytelników naszego newslettera.

Szkoła Języków Obcych PAROLINie bez znaczenia było także skupienie się na rozwoju mojej szkoły, która funkcjonuje już pięciu lat (ruszyłem w styczniu 2011), ciągle się rozwija i przyjmuje nowych nauczycieli. Na chwilę obecną współpracuję z wieloma osobami, a w ofercie szkoły znajdują się kursy z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Tutaj nic się nie zmieniło, gdyż rok temu oferta wyglądała identycznie. Prowadzimy kursy indywidualne oraz kursy językowe dla firm z Polski i Niemiec. Zasięgiem obejmujemy od dawna całą Polskę, a także wiele krajów Europy Zachodniej.

Fakty są następujące:

1) W roku 2015 dodałem jedynie 35 nowych wpisów, więc był to okres naprawdę mało produktywny.

2) Statystyki wg Google Analytics za okres od 06.01.2015 do 06.01.2016:

 • 609 918 unikalnych użytkowników (189 974 więcej niż w zeszłym roku)
 • 1 644 794 odsłon (399 463 więcej niż w zeszłym roku)

3) Statystyki fanów na FB: 32 700 osób.

Blog o dronach

W roku 2015 wpadłem na pomysł nowego biznesu, mianowicie fotografii i filmowania z powietrza. Ruszyłem z GoHigh. Kupiłem półprofesjonalnego drona, jednak prawo zaczęło być tak restrykcyjne i surowe, że porzuciłem ten temat i dronem latam jedynie rekreacyjnie.

Kilka filmików udało mi się złożyć. Oto one:

Suwalski Ośrodek Kultury

Sanktuarium Studzieniczna

WOSiR Szelment

W roku 2016 także nie planuję żadnych konkretnych rzeczy, na pewno wpadnę na jakiś spontaniczny pomysł (jak to było z niemiecki.pro) i zajmę się jego realizacją. Oczywiście dowiecie się o nim jako jedni z pierwszych ;)

Na koniec chciałbym też dodać, że blog jest cytowany w wielu miejscach, artykułach oraz pracach naukowych, co mnie bardzo cieszy, bo dzięki temu podkreślona zostaje jego ranga oraz znaczenie w nauczaniu języka niemieckiego.

Oto kilka miejsc, gdzie blog.tyczkowski.com podawany jest jako źródło informacji i/lub miejsce warte odwiedzenia:

Nowe wykorzystanie blogów internetowych. Ewolucja w stronę funkcji dydaktycznej
Autor: Sylwia Maria Polcyn-Matuszewska
Link: cultsocedu.amu.edu.pl/archiwum/nr6/KSEnr6.pdf (str. 207)
lub: yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.desklight-ad6b8649-b4aa-448f-af93-0de014782acc/c/207_pdfsam_KSEnr6.pdf

Słowniki tematyczne w Polsce, Serbii i Chorwacji
Autor: Sybilla Daković
Link: //www.suedslavistik-online.de/03/dakovic.pdf

Koncepcja opracowania zestawu pakietów metodycznych wspierających nauczanie języków obcych na I, II i III etapie edukacyjnym
Autor: Marcin Kleban
Link: www.cknjoiee.uw.edu.pl/pliki/399bac4ec50f228f1be255ae3d43b3c3.pdf

Technologie Informacyjno-Komunikacyjne TIK w rozwijaniu kompetencji zawodowych i społecznych osób z mniejszymi szansami
Autor: Małgorzata Piekarska
Link: //waloryzacja.llp.org.pl/sites/waloryzacja.llp.org.pl/files/tik_sklad_v6.pdf

Technologie w edukacji – Eurodesk
Autorzy: Krzysztof Andrulonis, Monika Wiśniowska, Wawrzyniec Pater
Link: //www.eurodesk.pl/sites/eurodesk.pl/files/publication/13208/Technologie.pdf

I inne.

Bis dann!

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 12

 1. Gratuluję sukcesów, udanej i szczęśliwej rodziny i dziękuję za pomocne materiały do nauki niemieckiego.

 2. Łukasz, dawno do Ciebie nie zaglądałam, a tu takie zmiany!

  Niemiecki.pro to świetny pomysł, mam wrażenie, że mało jest materiałów dla profesjonalistów. My, nauczyciele, nieźle musimy się nagimnastykować, żeby przygotować zajęcia dla profesjonalistów.

  Gratulacje z okazji powiększenia rodziny!

 3. Cieszę się na każdy wpis z rąk tak Profesjonalnego i Zrealizowanego życiowo Człowieka!
  GRATULACJE!
  I najlepsze życzenia w każdej sferze życia!
  I oczywiście bardzo dziękuję!
  Pozdrawiam!

 4. Witam
  Wszystkiego dobrego, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

  Ale mam też prośbę. Blog jest potwornie zainfekowany. Nie istnieje podstrona, aby nie było przekierować na różnego rodzaje podstrony do gier hazardowych czy pornograficznych.
  Naprawdę strach tu ostatnio wchodzić w w cokolwiek linkować. Proszę coś z tym zrobić. Jak tak dalej pójdzie zrezugnuję nawet z newslettera.
  Dziękuję

 5. Tyle zmian u Was! Sama wypadlam z blogosfery bo dorobilismy sie 3 potomka juz i dlugo do Ciebie przez to nie zagladalam. Gratulacje powiekszajacej sie rodziny! To najfajniejsze wieści. Sadze, ze na blogu faktycznie raz na rok bedziesz pisal przez kolejne.. conajmniej 3-4 lata, w sumie aż szkraby pójdą do żłobka. I nie tylko dlatego, że maluchy są takie rozkoszne… :D Dużo zdrówka dla was wszytkich! Gratulacje świetnych statystyk bloga! Pozdrawiam

  • Dzięki za komentarz. Tobie również gratuluję, trójka to niezłe „zamieszanie”, powodzenia. Nadal mam nadzieję, że częściej będę pisał,tym bardziej, że będzie więcej recenzji i konkursów. Ale i tak życie pokaże ;)
   Pozdrawiam!

Napisz komentarz