👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe

Genpact szuka osób chętnych do nauki języka niemieckiego w godzinach pracy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Uczysz się niemieckiego i znasz ten język co najmniej na poziomie B1? Chcesz się podszkolić, ale nie masz na to czasu? A co powiesz na kurs w godzinach pracy, oczywiście z umową i pełnym wynagrodzeniem? Firma Genpact z Krakowa poszukuje kandydatów, którzy są chętni, aby połączyć pracę z kursem językowym.

Genpact to międzynarodowa firma z sektora nowoczesnych usług biznesowych, która zatrudnia na całym świecie aż 77 tys. osób. Do jej głównych obszarów działalności należą zagadnienia związane z cyfryzacją, analizą danych i sztuczną inteligencją. Pracownicy Genpact zarządzają procesami w 30 językach, poprzez sieć ponad 70 centrów operacyjnych w 20 krajach, w tym również w Polsce.

Darmowy kurs niemieckiego w godzinach pracy

Aktualnie Genpact poszukuje do swojego biura w Krakowie osób, które znają język niemiecki co najmniej na poziomie B1 i chcą się go nadal uczyć. Firma oferuje chętnym umowę o pracę oraz pakiet atrakcyjnych benefitów, takich jak: ubezpieczenie zdrowotne, opiekę medyczną Luxmed, kartę Multisport i dodatkowe dni urlopu. Nowozatrudnieni pracownicy w ramach swoich codziennych obowiązków będą uczęszczać na kurs języka niemieckiego. Dlaczego firma zdecydowała się na taki krok? Jak wyjaśnia Magdalena Latosińska, Poland HR Leader:

Na rynku jest coraz więcej firm z zachodnim kapitałem, przez co rośnie zapotrzebowanie na osoby z językiem niemieckim. Wychodzimy naprzeciw kandydatom i pomagamy im w rozwijaniu umiejętności językowych, dlatego stworzyliśmy specjalny program GATEWAY, w ramach którego pracownicy będą uczęszczać na kurs języka niemieckiego. Poza standardowym przygotowaniem do wykonywanych zadań, zatrudnione osoby mają przewidziane spotkania z lektorem i doskonalenie języka. Wszystko to w ramach godzin pracy. Kurs językowy ma przygotować pracowników do późniejszego kontaktu z niemieckimi klientami.

Aby dostać pracę wystarczy znajomość niemieckiego na poziomie B1

Flaga NiemiecJedynym wymaganiem, aby dostać się do programu firmy Genpact jest znajomość języka niemieckiego na poziomie co najmniej B1 i chęć do nauki. Nie jest też wymagane wcześniejsze doświadczenie zawodowe, ponieważ Genpact oferuje szeroki pakiet szkoleń wdrażających do pracy. Istotą programu jest gotowość do nauki języka niemieckiego. Na szczęście w dzisiejszych czasach nauka języka może być zarówno skuteczna, jak i przyjemna.

Otaczaj się językiem

Wartościowym urozmaiceniem nauki jest czytanie książek w języku niemieckim i wcale nie muszą być to od razu dzieła Goethego. Osoby średniozaawansowane mogą sięgać np. po baśnie Braci Grimm, które można kupić w Polsce razem ze słownikiem języka niemieckiego. Taki sposób nauki nie tylko utrwala słownictwo, ale też rozwija wyobraźnię. Równie przyjemną formą oswajania się z językiem jest oglądanie filmów i seriali. Nie przekonuje cię żadna niemiecka produkcja? Żaden problem, równie dobrze możesz poszukać ulubionego amerykańskiego programu z niemieckim lektorem albo napisami. Oglądając telewizję, nie tylko osłuchasz się z żywym językiem, ale też poznasz zwroty, których nie znajdziesz w żadnym podręczniku. Czytasz ten artykuł na blogu o języku niemieckim, więc doskonale wiesz, ilu jest świetnych blogerów i vlogerów, z którymi możesz ćwiczyć gramatykę i słownictwo. Ważnym elementem nauki jest „otaczanie się językiem”. Usłyszałeś albo przeczytałeś ciekawy zwrot? Napisz go na karteczce i naklej na lodówce, albo ustaw go na swoim wygaszaczu ekranu smartfona. Nawet się nie zorientujesz, kiedy uda ci się go zapamiętać.

Przede wszystkim systematyczność

W przypadku kursów językowych, takich jakie oferuje swoim pracownikom firma Genpact, kluczem do sukcesu jest przede wszystkim systematyczność. Wystarczy, że kursant będzie powtarzał materiał codziennie przez 15-20 minut. To czas, jaki często spędzamy jadąc do pracy komunikacją miejską, czy stojąc w długiej kolejce w sklepie. Warto mieć w telefonie materiał, który chcemy utrwalić, aby móc do niego zerknąć w każdej wolnej chwili. Dobrym rozwiązaniem jest też odsłuchiwanie nagrań z lekcji, a to można robić nawet ćwicząc na siłowni, spacerując czy jadąc samochodem. Sporo osób zapamiętuje obrazami, dlatego ważny jest też sposób robienia notatek. Kolorowe długopisy, markery, samoprzylepne karteczki – to wszystko ułatwi ci zapamiętanie najważniejszych informacji. Bez względu na to, czy notujesz ręcznie, czy korzystasz z urządzeń elektronicznych, dbaj, aby kluczowe sformułowania były widoczne na pierwszy rzut oka.

Fajnego popołudnia

Dołącz do nowego zespołu

Wiele osób ma problem z motywacją do nauki języka obcego. Przypominamy sobie o tym, jak ważna jest ta znajomość przed wyjazdem za granicę, albo w momencie, kiedy szukamy pracy. Widzimy wtedy, że coraz więcej pracodawców wymaga znajomości najlepiej dwóch języków. Firma Genpact daje szansę osobom, które uczą się niemieckiego, ale nie znają go jeszcze na tyle dobrze, aby móc się nim posługiwać w środowisku biznesowym. Kandydaci nie muszą się też martwić o motywację do nauki, ponieważ będą uczęszczać na zajęcia z lektorem w ramach swoich obowiązków zawodowych. Wraz z postępami w nauce niemieckiego, będą stopniowo wdrażani do pracy, która polega właśnie na kontakcie, głównie mailowym, z Niemcami. Do zadań pracowników będzie należało m.in: odpowiadanie na zapytania klientów, przyjmowanie zamówień, sprawdzanie danych i wprowadzanie wszystkiego do systemu.

Firma Genpact tworzy nowy zespół, dlatego na zatrudnienie może liczyć nawet kilkanaście osób, które razem rozpoczną kursy doszkalające. Warto skorzystać z tej szansy, bo znajomość języków jest obecnie jedną z najcenniejszych kart przetargowych na rynku pracy.

Aplikuj teraz!

Aplikacje można przesyłać przez portal Pracuj.pl: https://www.pracuj.pl/praca/genpact-gateway-program-krakow,oferta,6587322 lub na Facebooku https://bit.ly/2RTXZbC.


Genpact: Transformation happens here

Artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (97%) - 4 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz